Rozjetý Tachov ani nepřibrzdil. Dobrovici to mrzet nemusí.

19.06.2016 Kategorie: Tým A

Poslední zápas dobrovické premiérové třetiligové sezóny obstaral duel na půdě FK Tachov. Západočeši ještě na konci dubna ztráceli jedenáct bodů na záchranu, pak ale nabrali famózní fazónu a potvrdili ji i proti Dobrovici.

Domácí šli do vedení už ve druhé minutě. Stačilo jim k tomu autové vhazování, prodloužené díky vyhranému hlavičkovému souboji, Kropáček přetlačil Nováka v souboji o míč a špičkou ho ztečoval za Bartošova záda. Obě mužstva praktikovala podobný fotbal - ofenzivní, s rychlým přechodem do útoku. Dobrovice hrozila hlavně nebezpečnými centry, Tachov předváděl sebevědomé, pohledné kombinace, převážně na jeden dotek a už v 15. minutě zvýšil na 2:0. Pokus o průnikovou přihrávku odrazil Váňa jen k volnému Dvořákovi, na jeho střelu si Bartoš sáhl, ale nezastavil ji.

Po zbytek poločasu byla hra vyrovnaná a Dobrovice měla několik příležitostí na zdramatizování duelu. Ve 35. minutě se na konci rychlého protiútoku dostal k odraženému míči Krystan, o kousek ale minul brankovou konstrukci. Ve 40. minutě Bernát z přímého kopu ze 22 metrů trefil pouze zeď. V 55. minutě poslal trenér Hejno do hry útočníka Sodomu místo obránce Nováka, risk ale tentokrát nevyšel. V 65. minutě na konci pěkné souhry domácích vystřelil Kropáček nechytatelně do šibenice a bylo to už o tři góly. Bartoš potom v krátkém sledu úspěšně odolal dvěma útokům, ale tomu třetímu už podlehl. Vaněček dostal balon za obranu, dobrovického gólmana přeloboval a zatloukl tak čtvrtý dobrovický hřebíček.

Dobrovičtí se i za tohoto stavu prali a snažili o zisk alespoň čestného úspěchu. Velmi blízko mu byli minutu před koncem, kdy Sodoma trefil tyč. Právě tak ale mohli ještě několikrát inkasovat, nebýt dobrých Bartošových zákroků.

Prohra v posledním utkání ale nic nezměnila na tom, že Dobrovice ve své premiérové třetiligové sezóně skončila sedmá z devatenácti týmů, tedy nejvýše ze všech nováčků soutěže. ČFL opouštějí novobydžovský Union, který se už v zimě odhlásil, Brozany, Čáslav a dva vloni druholigové týmy - Most a Kolín. Benátky se na poslední chvíli zachránily. Dobrovická letní příprava startuje v úterý 12. července.

FK Tachov - FK Dobrovice 4:0
Branky: 2. Kropáček, 15. Dvořák, 65. Kropáček, 68. Vaněček
Sestava: Bartoš – Novák (54. Sodoma), Soběslav, Váňa, Bernát – Rudolf (63. Boček), Březina, Osvald, Krystan – Just, Volf