Rozhodl jediný písecký gól

12.10.2015 Kategorie: Tým A

Dobrovice měla po většinu zápasu územní převahu, hosté ale hubený náskok úspěšně hlídali a ve druhé půli byli několikrát velmi blízko jeho navýšení.

Už ve 13. minutě poslal Milec nad hlavami spících dobrovických obránců kolmici na Němce, který mazácky přehodil vyběhlého navrátilce v domácí bráně Bartoše. Když se domácí vzpamatovali, začali diktovat tempo hry. Ve 24. minutě vyzval v přečíslení Osvald Kotyzu, ten ale s brankářem obstřelil i bránu. Chvíli na to si Volf vzal Březinovu přihrávku, obešel obránce a tvrdě vystřelil, gólmana Rondzika ale nepřekonal. Těsně před koncem půle Novák patičkou ve vápně uvolnil Osvalda, jeho střelu gólman vyrazil a úspěšně zasáhl i proti následné střele Nováka.

Z kraje druhé půle Dobrovičtí ostřelovali Rondzikovu bránu. Rudolfova rána z úhlu trefila boční síť, Osvaldovu skákavou zase zkrotil Rondzik a Patočkova zamířila metr nad. Pak se začala otevírat okénka v dobrovické obraně. Osamocený Held zaváhal a vystřelit nestihl, tím ale akce neskončila a Bartoš nakonec musel zblízka zastavit pokus Němce.

V 60. minutě přilétl na druhé straně Krystanův přízemní centr a Kotyza jej ze dvou metrů nedostal za Rondzikova záda. Pět minut na to měli Písečtí v krátkém sledu několik stoprocentních šancí. Řehák zpoza vápna trefil břevno a dorážející Havel hlavičkuje zblízka nad! Chvíli na to se v brejku objevil Němec, Bartoš ale jeho pokus o kličku skvěle vystihl!

Dobrovičtí zvyšovali obrátky a nakonec hráli vzadu jen na dva beky. Kotyza pálil z hranice šestnáctky těsně mimo, na druhé straně ovšem nápodobně zahrozil Ježdík. Centr střídajícího Bočka napálil z voleje na píseckou bránu Volf, parádní střela proletěla těsně nad šibenicí! Sodomova rána zacloumala zábradlím vedle brány a trestný kop za ruku Helda přinesl jen nepřesné Rudolfovy nůžky. O tři písecká bránění v rozehrávce a šest zakopnutých míčů později tu bylo nastavení, z jehož tří minut se skutečně hrálo jen něco přes minutu.

Dobrovickým ovšem zápas neprohrálo písecké zdržování, nýbrž jejich vlastní neschopnost proměňovat šance. Poprvé po deseti zápasech nedokázali vstřelit ani gól a v tabulce klesli na desáté místo. Příležitost k reparátu dostanou v sobotu 17. října v Domažlicích.

FK Dobrovice - FC Písek 0:1

Branka: 13. Nĕmec

Dobrovice: Bartoš – Novák (72. Boček), Váňa, Hruška, Patočka – Rudolf, Krystan, Osvald (66. Sodoma), Kotyza, Březina (56. Bernát) – Volf (83. Just)

Písek: Rondzik – Kalášek, Havel, Ježdík, Řehák, Řezáč (39. Voráček), Šlehofer, Holub, Milec, Němec (87. Zušťák), M. Held (69. J. Held)

Rozhodčí: Mudra – Pastyřík, Špindlerová. Diváci: 220.

FK Dobrovice 27.09.
vs. St