První domácí zápas a první bod do tabulky

18.08.2022 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - MFK Chrudim B 1:1 (0:0)

Ve druhém kole jsme přivítali rezervu Chrudimi a přijel velmi mladý tým s několika zkušenými borci z druhé ligy. Do utkání vstoupili aktivněji hosté a zkoušeli pozornost především krajních obránců, kam směřovali jejich křížné pasy. První velké ohrožení branky přišlo až po půl hodině hry, kdy rychlá brejková situaci šla po ose Tomíček - Novák, který svým centrem našel úplně osamoceného Kocourka a ten trestuhodně z výborné pozice hlavou přestřelil. O pár minut později tentokrát nohou napodobil na druhé straně ve stejné situaci Bauer po centru Zikmundy. To bylo vše co nabídl první poločas, ve kterém byl viděn spíše boj. Do druhého poločase jsme vstoupili lépe než soupeř a hned ve 48. minutě mohl Kohout využít svého uvolnění před vápnem, ale mířil nad branku. Poté přišla 63. minuta a chyba v našich zadních řadách, které využil Dostálek po pasu od Holuba a překonal tak nadvakrát Kocmicha - 0:1. Dobrovičtí se začali ještě více tlačit do útoku odhodláni udělat něco s výsledkem. Deset minut před koncem přišla standardní situace hostů, kterou jsme odvrátili, míč se dostal přes Kocourka ke Kohoutovi a ten vyslal krásným pasem do volného prostoru Herzána. Ten byl u míče stejně jako vyběhnutý brankář a v tuto chvíli stálo štěstí při nás a míč se ze souboje odrazil blíže k Herzánovi a ten z otočky z dobrých 30 metrů poslal míč do odkryté branky a vyrovnal stav - 1:1. V poslední minuta měli ještě hosté příležitost standardní situace z velkého vápna po faula Marka Sedláčka, ale chrudimský Bauer přestřelil. V nastavení se už nic neudálo a tak oba divizní nováčci získali ve druhém kole první body do tabulky. Ve středu přivítáme v rámci 1. kola MOL Cupu třetiligové Ústí n. Labem a za týden v neděli zajíždíme na půdu vedoucího celku FC Hlinsko.

FK Dobrovice - MFK Chrudim 1:1 (0:0)

Branky: 79. Herzán - 63. Dostálek

FK Dobrovice:  Kocmich - Horák (70. Michal Sedláček), Marek Sedláček (C), Pečínka, Klain - Novák, Král, Kocourek, Bičiště (63. Zelinka) - Kohout (82. Korec), Tomíček (63. Herzán)

MFK Chrudim B: Janda - Gregovský, Sedlák (84. Šindelář), Dostálek (82. Musílek), Zikmunda, Zvolánek (72. Holeček), Tlapák (72. Brychnáč), Holub (82. Zrůst), Drahoš, Vácha, Bauer