Proti Vyšehradu se A tým dočkal nejvyšší výhry sezózny

06.06.2017 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - FC Slavoj Vyšehrad 5:0 (3:0)

Podzimní utkání obou soupeřů v Praze rozhodl v 83. minutě ve prospěch Slavoje jediným gólem Miloslav Strnad. Perličkou nedělního zápasu tak byla skutečnost, že právě on v zimě převlékl dres a momentálně kope za Dobrovici. Zatímco na podzim skóroval desetkrát a je stále nejlepším střelcem Vyšehradu, v dobrovickém dresu se zatím trefil pouze jednou.

Hned v úvodu měl Vyšehrad dobrou příležitost otevřít skóre. Na rohu malého vápna dostal míč do uličky neobsazený Písačka a hned vypálil. Havránek dobře zmenšil úhel a nohama jeho ránu vyrazil. Co se nepovedlo hostům, povedlo se domácím. V 7. minutě po rohu ještě z velkého závaru v malém pokutovém území dobrovičtí balon do sítě neprotlačili, ale z druhé vlny už odražený míč napálil do žádoucích míst Pavel Tvaroha. Hned v 9. minutě mohlo být vyrovnáno. Ladislav Volešák z trestného kopu z 22 metrů ale trefil pouze tyč dobrovické brány. Místo vyrovnání tak záhy hosté prohrávali o dvě branky, když půl minuty pro Volešákově tyči Golovko na sebe natáhl pozornost dvou obránců a přistrčil mezi nimi míč zcela volnému Tomáši Osvaldovi, který si věděl rady a propálil brankáře Vyšehradu. Pravdilo nedáš, dostaneš tak v tomto případě zafungovalo neuvěřitelně rychle. A Dobrovice pokračovala v ofenzivním festivalu. V 16. minutě mohl navýšit vedení Jakubec, který se řítil sám na bránu. Nejmladší hráč na trávníku si ale předkopl míč příliš daleko a z bezprostřední blízkosti už nedokázal Procházku propálit. Ve 23. minutě měli domácí další obrovskou šanci, když Tvaroha mezi dvěma hráči parádně přihrál do běhu Osvaldovi. Ten běžel úplně sám na brankáře, Procházka ovšem v pádu dokázal jeho zakončení vykopnout. Domácí fanoušci se ale dalšího gólu přeci jen dočkali. Ve 32. minutě Osvald přihrál nalevo Bobanu Dordevicovi, černohorský útočník nechal projet kolem sebe po zadku Šlegla a zakončil technicky na zadní tyč. V 34. minutě z nikterak nebezpečně vyhlížející akce najednou hostující Šlegl orazítkoval tyč branky domácího gólmana Havránka. Do kabin se ale šlo za stavu 3:0 pro domácí.

Ve 2. poločase nehodlala Dobrovice ze svého tempa nic slevit a hned v 49. minutě zatloukla čtvrtý hřebík do Vyšehradské rakve, když se Eliáš uvolnil na pravém křídle, přihrál pod sebe Novákovi a jeho ideální centr poslal z výskoku hlavičkou do sítě Boban Dordevič. Tím bylo prakticky po zápase, ale ještě v 77. minutě destrukci Pražanů završil Denis Peljak, který se rozběhl s míčem kupředu, ze soupeřů si udělal slalomové tyčky a své sólo zakončil pěkně šajtlí k tyči na stojnou nohu bezmocného Procházky. Dobrovičtí fotbalisté se ve velmi atraktivním zápase se spoustou šancí dočkali nejvyšší výhry letošní sezóny, když loni druholigového soupeře po všech stránkách přehráli.

FK Dobrovice - FC Slavoj Vyšehrad 5:0 (3:0)

Branky: 7. Tvaroha Pavel, 9. Osvald Tomáš, 32. Dordevič Boban, 48. Dordevič Boban, 77. Pelyak Denis

FK Dobrovice: Havránek – Novák, Routek, Žaloudek, Peljak – Jakubec (66. Miškovský), Eliáš, Tvaroha, Osvald, Golovko (55. Zikmunda) – Đorđević (75. Bartoš)

FC Slavoj Vyšehrad: Procházka – Macej (55. Ježdík), Šlegl (73. Rossmann), Drobílek, Matějka, Doležal (83. Řezáč), Smolák, Madej (66. Klíma), Písačka, Heřman (59. Matysík), Volešák

Tabulku ČFL a výsledky ostatních zápasů zde.

FK Dobrovice
FK Hořovicko