Proti nováčkům nastoupí oba týmy v roli favorita

23.08.2013 Kategorie: Tým A

Kdy naposledy a zda vůbec kdy tomu bylo, aby oba dobrovické týmy vedly tabulky svých soutěží? Je-li tu takový znalec, kterýž je schopen otázku zodpovědět, nechť laskavě píše do sekce Fórum.

Máme odehrána teprve dvě úvodní kola, takže to samozřejmě zatím neznamená více, než že oba týmy dobře odstartovaly. Áčko je jedním ze čtyř týmů divize C, které v nich ještě neztratily ani bod a díky nejlepšímu skóre je v čele. V sobotu má velkou šanci prvenství udržet; přivítá Rapid Liberec, nováčka soutěže, který naopak ještě nezískal ani bod. Nejprve hladce prohrál v Náchodě a poté doma o gól podlehl silné Kutné Hoře. Proti divizním týmům se mu nedařilo ani v přípravě, prohrál s Turnovem i v obou duelech s Novým Borem.

Mužstvo trápí především velmi nejistá obrana, které schází zkušenější lídr. Rapid skončil v loňském vyrovnaném přeboru Libereckého kraje až na 6. místě, k jeho zvažovanému sloučení s Hlavicí nedošlo a do divize se tak dostal až po odstoupení Mšena a odřeknutí Doks, Pěnčína u Jablonce a Skalice. Nečekaný postup je jedním z důvodů, proč se nepodařilo přivést více posil; za zmínku stojí snad jen obránci Herodes a Němec z Hlavice a záložník Kraus ze Slovanu Liberec.

Dobrovice naopak řádně posílila a nový, omlazený tým zatím působí výborným dojmem. V součtu přípravy a prvních dvou kol zvítězil již sedmkrát v řadě a dosáhl celkového skóre 22:3. V sobotu 24. srpna od 17 hodin proto na dobrovický pažit nastoupí v roli jasného favorita.

Ač je rezervní tým též v čele tabulky své soutěže, ve svém zápase nebude natolik výrazným favoritem. Přivítá hráče Sportovního sdružení Ostrá, tedy tým z obce nedaleko Lysé nad Labem, který letos stejně jako dobrovické béčko poprvé v historii postoupil do 1. A třídy. Loni ovládl svou skupinu 1. B třídy, když neprohrál ani jedno venkovní a vůbec žádné jarní utkání. V nové sezóně o patro výš začal dobře, když zvítězil 1:0 v Sázavě, poté však doma podlehl 0:1 Suchdolu, když jeho největší slabinou bylo obligátní zahazování brankových příležitostí. Potvrdí svou pověst vykradače cizích trávníků i proti zatím suverénnímu dobrovickému béčku? To se dozvíme na konci zápasu, který začíná v neděli 25. srpna v 17 hodin.

Stanislav Chmela

FK Hořovicko 1