Prolomíme proti Kutné Hoře černou sérii?

07.06.2013 Kategorie: Tým A

Čtyři prohry v řadě, takovou má Dobrovice bilanci se svým sobotním protivníkem. Naposledy jsme Spartu Kutná Hora porazili v srpnu 2010, v souboji dvou nováčků krajského přeboru. Dobrovice tehdy do kraje sestoupila z divize, Kutná Hora postoupila z 1. A třídy. Od té doby ušel tým z 21-ti tisícového historického města velký kus cesty. Vrátil se do divize, kterou hrával v osmdesátých a devadesátých letech, a dvě kola před koncem soutěže drží za permanentně nepostupujícími Jirnami druhé místo a s ním i naději na postup do ČFL. Žel už pouze teoretickou, protože Štěchovice a Vyšehrad, týmy na druhých místech zbývajících českých divizí, mají náskok 4, respektive 5 bodů.

Sparta prohrála dvě poslední utkání, doma s pardubickým béčkem 1:4 a ve Svitavách 1:2. Dobrovice naopak dva poslední zápasy vyhrála a zejména za výkon v předešlém domácím utkání proti třetímu Mšenu si zaslouží velkou pochvalu. V tabulce i přesto oba týmy dělí 14 bodů rozdíl a Dobrovice je stále v teoretickém ohrožení sestupu. Sobotní výhra nad Kutnou Horou by tak znamenala nejen ukončení jedné nepěkné série, ale také definitivní klid a jistotu, že i příští rok se v Dobrovici bude hrát čtvrtá nejvyšší soutěž. Zápas startuje v sobotu 8. června v 17 hodin.

Oprava: čtvrteční předehrávka Mšeno - Lhota p. L. 2:2 rozhodla, že už nemůžeme skončit na sestupových pozicích! Neznamená to ale, že už nemusíte přijít fandit!

Stanislav Chmela

TJ Jiskra Domažlice 28.10.
vs. So
FK Dobrovice 14:30