Prohra v poslední vteřině

22.03.2016 Kategorie: Tým A

Vltavín přezimoval na čele tabulky a na své půdě dosud ztratil body jedinkrát. Svou sílu nakonec se štěstím potvrdil i proti Dobrovici.

Kromě několika kratších pasáží měli domácí hráči po celé utkání mírnou převahu. Nejčastěji se hrálo na středu hřiště, dobrovická jedenáctka se soustředila na obranu, dobře napadala a několikrát zahrozila z rychlých protiútoků. Více práce než ex-dobrovický Pávek v bráně Vltavína měl ale Bartoš v té dobrovické. Dlouho ji ale odváděl s přehledem a držel své spoluhráče ve hře. V prvé půli ho nejvíce prověřili osamocení střelci Láncz a Macháč, tváří v tvář z několika kroků jej ale nepropálili. Na druhé straně střílel Osvald po přímém kopu Vajgla, zamířil ale na střed brány a Pávek si na dvakrát poradil.

Z kraje druhé půle měli Dobrovičtí velké štěstí. Macháč centroval, Prokeš hlavičkou trefil břevno a Abena u levé tyče dorážel těsně vedle. Další velkou šanci zlikvidoval Bartoš po hodině hry hlavičkujícímu Macháčovi a potom už přišel šok pro domácí. V 70. minutě zahrávali přímý kop, odvrácený míč si na lajně uzmul Volf, s obráncem Vltavína svedl úspěšný souboj, předal Osvaldovi a ten na hranici velkého vápna přistrčil na Sodomu, který obstřelil Pávka a poslal tak Dobrovici do vedení!

Bohužel pro hosty ale Vltavín dokázal brzy srovnat. Po pěti minutách Šípek zleva prokličkoval do vápna a zblízka prostřelil Bartoše. Poté se hrálo převážně v dobrovické obranné půli. Bartoš výborným zákrokem vytáhl ze šibenice Macháčovu ránu a poradil si i s dalším pokusem Šípka. Sudí Drábek nastavil tři minuty, v nich ale očekávaný domácí tlak nepřicházel a utkání spělo k penaltovému rozstřelu. Potom ale Drábek odpískal faul Nováka na Prokeše. Přímý kop rozehrál Macháč a ze skrumáže míč doslova v poslední vteřině nechytatelně a dosti šťastně uklidil do sítě Janda.

Dobrovice klesla zpět na desáté místo, má ale odehráno o zápas méně, než devátý Převýšov. Příští utkání sehrají Dobrovičtí doma proti Brozanům netradičnĕ už v pátek (státní svátek) od 10:30!

Loko Vltavín - FK Dobrovice 2:1
Branky: 75. Šípek, 93. Janda - 70. Sodoma
Sestava: Bartoš - Novák, Sobĕslav, Váňa, Vajgl - Rudolf (92. Hodač), Krystan, Osvald, Březina (86. Boček) - Artemuk (55. Sodoma), Volf (81. Just).