Prohra v poslední vteřině

22.03.2016 Kategorie: Tým A

Vltavín přezimoval na čele tabulky a na své půdě dosud ztratil body jedinkrát. Svou sílu nakonec se štěstím potvrdil i proti Dobrovici.

Kromě několika kratších pasáží měli domácí hráči po celé utkání mírnou převahu. Nejčastěji se hrálo na středu hřiště, dobrovická jedenáctka se soustředila na obranu, dobře napadala a několikrát zahrozila z rychlých protiútoků. Více práce než ex-dobrovický Pávek v bráně Vltavína měl ale Bartoš v té dobrovické. Dlouho ji ale odváděl s přehledem a držel své spoluhráče ve hře. V prvé půli ho nejvíce prověřili osamocení střelci Láncz a Macháč, tváří v tvář z několika kroků jej ale nepropálili. Na druhé straně střílel Osvald po přímém kopu Vajgla, zamířil ale na střed brány a Pávek si na dvakrát poradil.

Z kraje druhé půle měli Dobrovičtí velké štěstí. Macháč centroval, Prokeš hlavičkou trefil břevno a Abena u levé tyče dorážel těsně vedle. Další velkou šanci zlikvidoval Bartoš po hodině hry hlavičkujícímu Macháčovi a potom už přišel šok pro domácí. V 70. minutě zahrávali přímý kop, odvrácený míč si na lajně uzmul Volf, s obráncem Vltavína svedl úspěšný souboj, předal Osvaldovi a ten na hranici velkého vápna přistrčil na Sodomu, který obstřelil Pávka a poslal tak Dobrovici do vedení!

Bohužel pro hosty ale Vltavín dokázal brzy srovnat. Po pěti minutách Šípek zleva prokličkoval do vápna a zblízka prostřelil Bartoše. Poté se hrálo převážně v dobrovické obranné půli. Bartoš výborným zákrokem vytáhl ze šibenice Macháčovu ránu a poradil si i s dalším pokusem Šípka. Sudí Drábek nastavil tři minuty, v nich ale očekávaný domácí tlak nepřicházel a utkání spělo k penaltovému rozstřelu. Potom ale Drábek odpískal faul Nováka na Prokeše. Přímý kop rozehrál Macháč a ze skrumáže míč doslova v poslední vteřině nechytatelně a dosti šťastně uklidil do sítě Janda.

Dobrovice klesla zpět na desáté místo, má ale odehráno o zápas méně, než devátý Převýšov. Příští utkání sehrají Dobrovičtí doma proti Brozanům netradičnĕ už v pátek (státní svátek) od 10:30!

 

Loko Vltavín - FK Dobrovice 2:1
Branky: 75. Šípek, 93. Janda - 70. Sodoma
Sestava: Bartoš - Novák, Sobĕslav, Váňa, Vajgl - Rudolf (92. Hodač), Krystan, Osvald, Březina (86. Boček) - Artemuk (55. Sodoma), Volf (81. Just).

 

Celou fotogalerii naleznete na facebooku FK Dobrovice

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FK Dobrovice
vs.
SK Sokol Brozany
SK Viktorie Jirny
vs.
FK Dobrovice
FK Dobrovice 2
vs.
FC Slavoj Vyšehrad 0

Naši partneři: