Pozvánka na nedělní zápas A mužstva v Úvalech

20.04.2012 Kategorie: Tým A

Úvaly jsou pětitisícové městečko těsně za východním okrajem Prahy. Fotbalový klub SK Úvaly zde byl založen roku 1919, mistrovských soutěží se účastní od roku 1928. Obvykle se pohyboval v okresních soutěžích, největších úspěchů dosáhl v 50. a 60. letech, korunovaných v roce 1964 postupem do krajského přeboru, což tehdy bývala třetí nejvyšší soutěž v republice. Na této úrovni však dlouho nevydržel a v příštích desetiletích postupně padal až do III. třídy okresu. Obrodu klub zahájil s novým stoletím, v sezoně 2000/2001 postoupil do I.B třídy, o 4 roky později do I.A třídy a od sezony 2006/2007 se účastní krajského přeboru.

Úvaly se po 21. kole nacházejí na 4. místě tabulky. Na jaře se jim však nijak zvlášť nedaří, takže na naše druhé postupové místo ztrácejí už výrazných 10 bodů. Prohráli v Berouně, v Kutné Hoře i v Novém Strašecí, před domácími fanoušky porazili Tatran Rakovník a outsidera Mnichovo Hradiště a remízovali s Nymburkem. Domácí hřiště je zdá se jejich jediná spása, neprohráli na něm už od 11. kola. Uvidíme, jestli jim rozjetá Picava dokáže šňůru přerušit!

Před zápasem už budeme vědět, jestli nás dotírající Český Brod po svém sobotním domácím utkání s Tatranem Rakovník předběhl, či jestli máme šanci navýšit svůj zatím jednobodový náskok a zda zatím suverénně první Kutná Hora udrží svůj odstup ve stejné výši i po zápase v Louňovicích. Dočkáme se v Úvalech dalšího Ansumova gólového představení nebo domácí dokáží našeho snajpra eliminovat? Nebude se opakovat mizérie prvního poločasu v Čáslavi? Budeme po 22. kole opět o krok blíže k vytyčenému postupovému cíli? To už jsou otázky, jejichž odpovědi se začnou psát až v neděli od 17 hodin v Úvalech, kam jste vy všichni, příznivci a opora FK Dobrovice, srdečně zváni.

FK Dobrovice
FK Hořovicko