Předposlední Semily zakusí posílenou Dobrovici

05.04.2013 Kategorie: Tým A

Devítitisícové Semily patří k místům, kde se fotbalu vždy dařilo. Klub zde vznikl již v roce 1904 a po téměř celou svou historii patřil k nejlepším týmům širého okolí. Obvykle hrával divizi či kraj, po 2. světové válce si zahrál kvalifikaci o II. ligu a na počátku nového tisíciletí strávil 4 a půl sezóny v ČFL. Třetí ligu tehdy v jeho dresu okusili také dvě nynější dobrovické opory, Jan Vladyka a Lukáš Tuma. Nejúspěšnější období semilské historie skončilo, když klub přišel o hlavního sponzora.

Dnes jsou Semily již po osmé ve své historii nováčkem divize a po 18 odehraných kolech se o loni nabytou divizní příslušnost musejí vážně strachovat. Jsou totiž předposlední se 4 výhrami a 4 remízami na kontě. Ve snaze zabránit pádu angažovaly v zimní pauze výraznou posilu – Petra Papouška, bývalého ligistu s dělovkou v noze, dobře známého především z dresu Slovanu Liberec či Sparty Praha. Zatím se však tato akvizice příliš neoplatila, Semily na jaře všechny tři zápasy prohrály, navíc se skóre 1:10.

Ani dobrovickým se nedaří tak, jak by si představovali. Po domácí prohře s Ústím nad Orlicí ztrácejí na vytyčené 5. místo již 6 bodů. Odpovědí klubu se stala výměna trenéra Marušky za zkušeného Stannera a posílení kádru o již čtvrtého ex-ligistu, stopera Petra Lukáše (274 zápasů v 1. lize). Oba jmenovaní si tedy v Semilech odbydou svou soutěžní premiéru v dobrovických službách. Kdo by měl chuť být u toho, má možnost. Autobus odjíždí z dobrovického stadionu ve 13:45, zápas samotný startuje v 16:30.

Stanislav Chmela

SK Sokol Brozany 20.08.