Obě derby letos patří Dobrovici!

29.05.2016 Kategorie: Tým A

Dobrovice se v posledním domácím utkání sezóny rozloučila se svými fanoušky výhrou nad okresním rivalem. Benáteckým naopak stále vážněji hrozí, že se za nedlouho rozloučí nejen se sezónou, ale i s ČFL. Souběžně hrané utkání totiž rozhodlo o pádu druholigového Vyšehradu, což benáteckou šestnáctou příčku učinilo sestupovou.

Benátky přijely do města cukru s pěti členy boleslavské juniorky a v prvé půli domácí mančaft lehce předčily. Dobrovickým vázla kombinace a snadno přicházeli o míče. Zápas byl spíše bojovný než pohledný a právě tak též ne příliš bohatý na gólové příležitosti. Po půl hodině měli dvě šance hosté. Nejprve krásně vystřelil Lukeš a Bartoš se zaskvěl dobrým zákrokem, a poté se Váňa vložil do Sivričovy střely a míč poslal nechtěně těsně nad břevno vlastní brány. Chvíli před pauzou pak kontrovali i domácí. Michňa v benátecké bráně byl pozdě ve vzdušném souboji o Miškovského centr a nechal tak Volfa hlavičkou orazit břevno! Balon se ještě vrátil na nohu Krystana, ten však měl jen zlomeček vteřiny na srovnání mířidel a trefil pouze Michňu.

Po změně stran se znovu dlouho nedělo nic, co by diváky skutečně zaujalo. Dobrovickou hru postupně oživila střídání, rozhodující pro první gól ale byla předvídavost nejzkušenějšího muže na ploše Petra Lukáše. V 69. minutě Benátečtí pokazili nadějnou útočnou akci špatnou přihrávkou, míč se přes Nováka a Sodomu rychle dostal napravo k Osvaldovi, na jehož centr si do vápna seběhl stoper Lukáš a parádní volejí napnul síť Michňovy brány!

V 84. minutě potáhl Bernát vlevo po lajně, i přes obránce dokázal odcentrovat, Just patičkou sklepl pod sebe na Osvalda a přes Sodomu se míč dostal vpravo na volného Rudolfa, který tvrdou střelou do protipohybu nedal Michňovi šanci! Dvakrát potom mohl dobrovickou výhru pojistit Just, nejprve sám před Michňou trefil jen jeho náruč a těsně před koncem mu z brejku udělal kličku, pak ale mírně z úhlu zblízka netrefil opuštěnou bránu!

Dobrovici to mrzet nemuselo, ovládla i druhé vzájemné střetnutí v sezóně, zvítězila počtvrté v řadě a v tabulce jí patří sedmá příčka. Už ve středu se vydá do vzdáleného Tachova a v neděli do Štěchovic.

FK Dobrovice - SK Benátky n.J. 2:0
Branky: 69. Lukáš, 84. Rudolf
Dobrovice: Bartoš – Novák, Lukáš, Váňa, Šidlo (27. Bernát) – Boček (46. Osvald), Krystan (56. Rudolf), Soběslav, Vajgl – Miškovský (66. Sodoma), Volf (81. Just).
Benátky: Michňa – Pajer, Lukeš (74. Horák), Borovička, Fabián – Ladra (68. Lacek), Kateřiňák, Mich. Sedláček, Mar. Sedláček (60. Korec), Sivrić (83. Mbah) – Škarecký.
Rozhodčí: Ginzel – Martínek, Řeháček. Diváci: 380

Fotogalerie na facebooku FK Dobrovice