O víkendu vstoupíme do Vyšehrad Cupu

18.01.2013 Kategorie: Tým A

Zimní pauza definitivně končí premiérovým vstupem Dobrovice do Vyšehrad Cupu. Tradiční zimní soutěž je druhým nejlépe obsazeným podnikem u nás hned po Tipsport Cupu. Dobrovice se touží co nejlépe připravit na jarní část divize, sportovní manažer David Čáslava vidí ve Vyšehrad Cupu jedinečnou příležitost konfrontace s kvalitními soupeři ze soutěží od divizí výše. "Naším cílem je stabilizovat mužstvo a na jaře se posunout v tabulce divize co nejvýše. Nebránili bychom se ani postupu." řekl dále Čáslava pro hostitele poháru FK Slavoj Vyšehrad. Vyšehradský web si v krátkém dobrovickém medailonku nemohl nevšimnout "černé perly" mužstva - Musy Ansumy, který v minulosti krátce prošel tamním mužstvem.

Dobrovice do poháru odstartuje v sobotu 19. ledna v 15 hodin proti České Lípě. Arsenal Česká Lípa je farmou Slovanu Liberec, po podzimu se nachází na šestém místě tabulky ČFL a zápas s Dobrovicí pro něj bude taktéž vstupem do letošního turnaje. Hned v neděli od 11 hodin následuje utkání s dalším třetiligovým celkem - FC Písek. Momentálně sedmnáctý celek tabulky ČFL nahradil v sestavě Vyšehrad Cupu divizní Čížovou. Písek na předposledním místě tabulky ztrácí již deset bodů na další příčku, turnaj však načal minulý víkend výhrou nad juniorkou Mladé Boleslavi, obhájcem loňského triumfu.

V průběhu Vyšehrad Cupu by se v sestavě Dobrovice mohlo objevit nové jméno či jména, klub údajně jedná s třemi až čtyřmi hráči. Zda nové posily nepřekvapí již v prvních zápasech turnaje se můžete sami přesvědčit, pokud o víkendu na místě podpoříte svůj tým.

Klub sice tentokrát neorganizuje dopravu autobusem, i takovou zprávu však lze brát pozitivně. Můžete díky tomu kupříkladu spojit fotbalový zážitek s rodinným výletem za krásami hlavního města. Vyšehradský stadion se nachází v ulici Mikuláše z Husi, jediný blok domů jej dělí od památných vyšehradských hradeb. No a druhou možností by mohla být smělá pánská jízda okolo zábavních podniků naší metropole, vhodná pro ekonomicky smýšlející fanoušky, kteří rádi ušetří dvě cesty - sobotní večerní ze zápasu a nedělní ranní na zápas. Ať tak či onak, mužstvo se těší na vaši podporu!

Stanislav Chmela

FK Dobrovice