O víkendu se doma rozloučíme s podzimní částí sezóny

16.11.2012 Kategorie: Tým A

K našemu poslednímu domácímu utkání tohoto podzimu nám los přiřadil celek FK Náchod. Klub navazuje na tradici SK Náchod, založeného již roku 1902. Město na samotné hranici s Polskem nikdy nepatřilo mezi největší v republice; dnes zde žije něco málo přes 20 tisíc obyvatel, již na konci 20. let se však tamní fotbalový klub zařadil mezi kluby profesionální a mezi léty 1930 až 1939 hrál naši nejvyšší ligu! Na tuto zářnou etapu již po válce nedokázal zcela navázat, přesto se nachází na 26. místě v žebříčku našich historicky nejúspěšnějších fotbalových klubů a mezi své velké úspěchy právem řadí také odchov takových fotbalistů jako jsou Lokvenc, Ulich, Vodehnal či Krmaš.

V současnosti se v Náchodě musejí spokojit s divizí. Mladý náchodský kádr se letos zařadil do středu tabulky, momentálně je jedenáctý se zápasem k dobru. Prohrál se všemi celky na prvních šesti příčkách tabulky, týmy pohybující se vespod žebříčku naopak porážel. Pro Dobrovici, která se drží na středu tabulky, tak může být podstatnější druhý rys náchodské statistiky – na hřištích soupeřů nestřílí mnoho gólů. Rozhodnout by tedy mohla naše střelecká potence, potažmo zdravotní stav Musy Ansumy, který minulý týden absentoval s poraněným kotníkem. Nenechte si ujít poslední domácí podzimní představení dobrovických fotbalistů a podpořte je v důležitém zápase s vyrovnaným soupeřem!

A jako nášup si v neděli zajděte také na béčko! Rezerva nám letos dělá hodně velkou radost. Momentálně jí jen díky lepšímu skóre vyšouply z prvního místa Rejšice, má však zápas k dobru a pokud se jí ve zbývajících dvou zápasech bude dařit tak, jako doposud, budeme se radovat z podzimního primátu v 1. B třídě hned první rok, kdy v ní působíme. Ve svém posledním podzimním domácím utkání přivítá naše béčko hráče AFK Eletis Lužec nad Vltavou. Nejvýchodnější celek letošní 1. B třídy měl hodně špatný start – v prvních 7 kolech jen 3x remízoval. V dalších 5 kolech však naopak 4x vyhrál a prohrál pouze sněhovou bitvu na půdě silného Dolního Bousova. Zatímco po 7. kole byl jasně poslední, nyní je už sedmý. Na hřištích soupeřů ale zatím vstřelil jen 3 góly a domácí Picava bude nejen díky tomu jasný favorit utkání. Takže se i v neděli po obědě, hraje se od 13:30, přijďte pobavit fotbalem, dopomoci dobrovickým reprezentantům k podzimnímu primátu a za tento úspěch jim poděkovat.

Stanislav Chmela

SK Sokol Brozany 20.08.