O víkendu nás čekají dva přetěžké zápasy

09.11.2012 Kategorie: Tým A

Tento víkend je pro oba naše týmy cestovním. Netřeba smutnit, třeba vyrazit se svým týmem a podpořit jej! Oba zápasy se hrají v rozumné dojezdové vzdálenosti a v případě toho prvního jde dokonce o derby - naše rezerva se v sobotu vydá do nedalekého Dolního Bousova.

Dolnobousovský SK vznikl v roce 1919 a po většinu historie se účastnil nejnižších krajských soutěží. Fotbaloví fanoušci nejvýchodnějšího města bývalého mladoboleslavského okresu jsou hrdí zejména na svůj neustále renovovaný a upravovaný stadion, ale chlubí se také tím, že za jejich klub hrají převážně vlastní odchovanci. Zatímco v loňské sezóně jim to v konečném pořadí stačilo jen na 9. místo, letos jsou aktuálně druzí s dvoubodovou ztrátou na naše béčko. Úctyhodná je především jejich domácí bilance – v dosavadních šesti domácích utkáních neztratili ani bod a soupeřům nasázeli 21 branek. Jenže tentokrát narazí na celek, který už 9 zápasů neprohrál a vévodí celé tabulce 1. B třídy! Zápas dvou týmů z podobně velkých a nepříliš vzdálených měst tak nebude jen okresním derby, ale také ostrým soubojem o prvenství v tabulce. Nenechte si ujít zápas podzimu a v sobotu po obědě podpořte naše borce! Hraje se na stadionu v Dolním Bousově od 14 hodin.

Také na neděli nám připadl úkol popasovat se venku s druhým celkem tabulky, jen mu tentokrát nebudeme odolávat z pozice lídra. Naše áčko se vydá do Kutné Hory. Toto krásné historické město bylo svého času dokonce výstavnější než Praha a vážně aspirovalo na roli hlavního města země. Dnes jej obývá 21 tisíc obyvatel, díky své minulosti významně žije turistickým ruchem a největším podnikem na jeho území je tuzemská výrobna nadnárodního tabákového gigantu Philip Morris. Kdyby se tamní fotbalový klub mohl spolehnout na podporu největšího místního podnikatelského subjektu, tak jak je tomu u nás v Dobrovici, hrála by patrně Sparta Kutná Hora první ligu.

S rozedmou plic se ale špatně běhá a cigareta tak nějak nejde dohromady ani se zdravým životním stylem, ani se zdravým rozumem, takže funkcionáři klubu hledají peníze u jiných sponzorů. V Kutné Hoře se tak dnes nehraje druhá liga, jako tomu bývalo v 50. a 60. letech, ale divize. A ještě včera se tam hrál krajský přebor, proto se s tímto klubem dobře známe a nemáme na něj dobré vzpomínky. V posledních třech vzájemných střetnutích nás totiž kutnohorci vždy o dvě branky porazili. Také letos jsou favoritem utkání. Zatímco my se držíme na sedmé pozici, Kutná Hora je momentálně druhá (resp. první, pokud počítáme jen týmy, které hrají fotbal a ne klauniádu). Rozdíl mezi námi činí sedm bodů a Dobrovice má zápas k dobru. A zatímco Dobrovice v minulém kole přerušila nepovedenou sérii a zvítězila 5:0, Kutná Hora prohrála v Pardubicích 3:0. Od zápasu tak lze očekávat mnohé. Jisté je jen to, že naše Picava bude potřebovat podporu svých fanoušků! Hraje se v neděli 11. listopadu od 14 hodin na stadionu v Lorci, autobus odjíždí v 11:30.

Stanislav Chmela

FC Slavoj Vyšehrad 0