Nový Bydžov by si udržení divize zasloužil. Za jarní domácí výsledky a za práci s mládeží.

01.06.2013 Kategorie: Tým A

Cidlina Nový Bydžov je tak trochu raritka. Má to i v názvu - RMSK znamená Regionální mládežnický sportovní klub. A skutečně, organizace se důkladně věnuje práci s mládeží. Místní starší dorostenci hrají druhou nejvyšší soutěž, mladší dorostenci východočeský krajský přebor a starší žáci U15 i U14 stejně jako mladší žáci U13 i U12 jsou dokonce účastníky nejvyšších soutěží svých kategorií! Počet mládežnických týmů i jejich výsledky hovoří jasně. V sedmitisícovém městečku vyrůstá mnoho dobrých fotbalistů a mnoho jich zůstává či se později vrací, v hlavním dospělém týmu působí jen tři hráči, kteří v minulosti neprošli některým mladežnickým celkem klubu. A to je další prvek, na který jsou v klubu s letos 110 let trvající tradicí náležitě pyšní.

    

Pyšní mohou být také na své jarní výkony před domácím publikem. V pěti zápasech ztratili body pouze dvěma remízami, zbylá tři utkání vyhráli a mají celkové skóre 9:5. Jenže venku se moc nedaří, na podzim to nebylo nic moc ani doma a celkově to tak tři kola před koncem stačí pouze na sestupové 14. místo. Chce se říci bohužel, protože Nový Bydžov je sympatický nejen svou vynikající prací s mládeží, ale také absencí škraloupků, které jinak jako tlustá deka leží na mnoha jiných klubech a v poslední době zdá se začínají dusit celý český fotbal.

Dobrovice ale novobydžovským jejich boj o setrvání v divizi rozhodně neulehčí. Její poslední dva zápasy, odehrané v nově poskládané sestavě, přinesly další zlepšení hry a konečně i pořádné vzdálení se sestupovým pozicím. Vzájemný podzimní zápas jsme navíc vyhráli 5:0. Nový Bydžov není daleko, proto se připojte k výpravě a v neděli 2. června od 17 hodin podpořte naše hráče!

Stanislav Chmela

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FK Dobrovice
vs.
SK Sokol Brozany
SK Viktorie Jirny
vs.
FK Dobrovice
FK Dobrovice 2
vs.
FC Slavoj Vyšehrad 0

Naši partneři: