Nový Bydžov by si udržení divize zasloužil. Za jarní domácí výsledky a za práci s mládeží.

01.06.2013 Kategorie: Tým A

Cidlina Nový Bydžov je tak trochu raritka. Má to i v názvu - RMSK znamená Regionální mládežnický sportovní klub. A skutečně, organizace se důkladně věnuje práci s mládeží. Místní starší dorostenci hrají druhou nejvyšší soutěž, mladší dorostenci východočeský krajský přebor a starší žáci U15 i U14 stejně jako mladší žáci U13 i U12 jsou dokonce účastníky nejvyšších soutěží svých kategorií! Počet mládežnických týmů i jejich výsledky hovoří jasně. V sedmitisícovém městečku vyrůstá mnoho dobrých fotbalistů a mnoho jich zůstává či se později vrací, v hlavním dospělém týmu působí jen tři hráči, kteří v minulosti neprošli některým mladežnickým celkem klubu. A to je další prvek, na který jsou v klubu s letos 110 let trvající tradicí náležitě pyšní.

Pyšní mohou být také na své jarní výkony před domácím publikem. V pěti zápasech ztratili body pouze dvěma remízami, zbylá tři utkání vyhráli a mají celkové skóre 9:5. Jenže venku se moc nedaří, na podzim to nebylo nic moc ani doma a celkově to tak tři kola před koncem stačí pouze na sestupové 14. místo. Chce se říci bohužel, protože Nový Bydžov je sympatický nejen svou vynikající prací s mládeží, ale také absencí škraloupků, které jinak jako tlustá deka leží na mnoha jiných klubech a v poslední době zdá se začínají dusit celý český fotbal.

Dobrovice ale novobydžovským jejich boj o setrvání v divizi rozhodně neulehčí. Její poslední dva zápasy, odehrané v nově poskládané sestavě, přinesly další zlepšení hry a konečně i pořádné vzdálení se sestupovým pozicím. Vzájemný podzimní zápas jsme navíc vyhráli 5:0. Nový Bydžov není daleko, proto se připojte k výpravě a v neděli 2. června od 17 hodin podpořte naše hráče!

Stanislav Chmela

FK Dobrovice