Na těžkém terénu z Turnova jsme přivezli bod

04.10.2022 Kategorie: Tým A

FK Turnov - FK Dobrovice 1:1 (0:1)

V rámci 9. kola jsme zajížděli k dalšímu derby, tentokrát do Turnova. Těžký terén kvůli dešti nenasvědčoval moc pěknému fotbalu, ale i přesto první poločas patřil nám a můžeme si jen sami sobě vyčítat, že výsledek nebyl po první půli výraznější. Běžela teprve 3. minuta utkání a uprostřed hřiště vybojoval Bora míč pro Sedláčka, ten okamžitě přenesl hru na Kohouta, který vystřelil z úhlu a jeho střelu tečoval za záda Tomašov 0:1. V 11. minutě našel Horák aktivního Volfa, ale bohužel jeho poslední dotek s míčem byl dlouhý a vyběhnuvší Franc míč v klidu lapil. V 17. minutě dokázal Klain s Volfem podržet míč na útočné polovině a míč se dostal k Horákovi, který z dobrých 25 metrů prověřil pozornost táhlou střelou France. O minutu později se dostal Michal Sedláček ke střele zpoza vápna, ale ta mířila těsně vedle tyče. Ve velké šanci se ocitl v 38. minutě Klain, kdy ho vybídl Michal Sedláček, ale jeho střela podél brankáře na zadní tyč velmi těsně minula tyč. Krátce před koncem prvního poločasu ještě mohl využít zmatků ve vápně Volf, kdy centrovaný míč obránci Turnova neodvrátili a zmiňovaný hráč střílel z otočky a brankář Franc vytěsnil se štěstím míč na roh. Velmi povedený poločas, ale bohužel pouze jednobrankové vedení. Do druhé půli nastoupil Turnov aktivněji a už jsme si tolik šancí nedokázali vytvořit. Po akci na pravé straně domácích přišlo první ohrožení branky v 52. minutě, ale hlavička Havla mířila nad branku. Domácí se více tlačit do vápna a vytvářeli si chvílemi velký tlak. V 75. minutě dokázali využít mezery v zadních řadách na levé straně, kdy domácí hráč přihrával pod sebe na volného Svobodu, kterému v poslední chvíli zblokoval střelu Marek Sedláček. O dvě minuty se už turnovští radovali. V 77. minutě se dostal míč k Beníškovi, který měl chvilku času a prostoru před sebou a zpoza vápna vystřelil přes hradbu těl a míč propálil až za Bartošova záda 1:1. Poslední slovo jsme přeci měli my, kdy Bora skvěle vybídl Tomíčka, ten si zpracoval míč do pohybu a v tváří v tvář ztroskotal na Francovi, kterého trefil do hrudi. Poté se už na hřišti nic neudálo a oba celky se rozešli smírně. Tento zápas nabídl rozdílné poločasy, kdy v první jsme byli lepší my a ve druhém domácí, takže remíza spravedlivá a bod z venku bereme. Tento bod, ale musíme potvrdit už za týden v sobotu 8.10. na domácí půdě proti  Čáslavi od 16:00.

Branky: 77. Beníšek - 3. Kohout

FK Dobrovice: Bartoš(C) - Hubač, Marek Sedláček, Pečínka, Bičiště - Kohout (78. Tomíček), Bora, Horák (71. Kučera), Michal Sedláček (78. Herzán), Klain (71. Kocourek) - Volf (63. Novák)

FK Turnov: Franc - Provazník, Peuker, Horák, Tomašov (71. Havel L.) - Müller (59. Tobiaš), Vencbauer, Beníšek (C), Břenek (46. Jákl), Havel Š. (46. Svoboda) - Havel P.