Na úvod výhra nad nováčkem!

13.08.2016 Kategorie: Tým A

Dobrovice načala svou druhou sezónu v ČFL výhrou! Prvá půle úvodního zápasu nového ročníku se Dobrovickým příliš nevydařila, vázla snaha o kombinaci a nováček soutěže FK Litoměřicko měl lehce navrch. Dvě slušné šance ale hosté nevyužili a po změně stran toho brzy litovali.

V dobrovickém dresu vyběhlo na trávník pět nových jmen, další novic potom ve druhé půli střídal. Hostům trvalo nějakých sedm minut, než se poprvé dostali před dobrovickou bránu, hned se ale jednalo o dobrou příležitost. Dlouhý aut propadl s přispěním domácího beka na nohu Holuba, ten ale zívající bránu přestřelil. Podobná situace se stejným zakončením proběhla o pět minut později, pouze neúspěšným střelcem byl tentokrát Křeček. Chvíli před pauzou vystřelil pěkně z 22 metrů Hanuš, Slavík v dobrovické bráně něměl dobrý výhled a míč před ním poskočil, přesto si poradil. Jinak ale fanouškům prvá půle mnoho fotbalového nenabídla.

Druhý poločas načali hosté velmi nebezpečně. Ve velkém závaru přistrčil Hanzlík volnému Holubovi, jeho zakončení k tyči ale Slavík vyškrábl na roh! A záhy se radovali domácí. Ve 49. minutě Valenta hezky našel na kraji vápna Volfa a ten měl potřebnou chvilku na to, aby přeloboval litoměřického gólmana Pechatého. Vedoucí gól polil domácí živou vodou. Najednou se hostující obrana měla co ohánět a v 56. minutě se nechala nachytat na švestkách. Suchý nešťastně namazal Valentovi a ten ze 30 metrů obloučkem překonal daleko vysunutého Pechatého!

Další šanci měl Volf po zpětné příhře Valenty, Pechatý jej ale na brankové čáře vychytal, a především pak Vajgl, který po centru Hurky trefil tyč litoměřické branky! Následná dorážka Schuberta už padla z ofsajdu. Hosté zahrozili po rohu, Suchého hlavičce na zadní tyči scházelo velmi málo, a později dalekonosnou střelou Šragy, se kterou si Slavík poradil. Hosté se snažili s výsledkem něco udělat, konec jejich snažení ale učinil v 87. minutě střídající Schubert, který po centru Bernáta z malého vápna propálil Pechatého a stanovil konečné skóre na 3:0 pro Dobrovici.

Dobrovice i přes špatný vstup do utkání uhrála třetí nejlepší výsledek prvního kola. V tom druhém se vydá na půdu obhájce prvenství, v Jirnech se hraje v neděli 21. srpna od 17 hodin.

FK Dobrovice - FK Litoměřicko 3:0

Branky: 49. Volf, 56. Valenta, 87. Schubert

Dobrovice: Slavík - Skuhravý (76. Novák), Lukáš, Soběslav, Šidlo - Hurka - Tvaroha, Osvald, Vajgl (80. Bernát) - Valenta (84. Boček), Volf (65. Schubert). Náhradníci: Bartoš, Munzar.

Litoměřicko: Pechatý - Šraga, Hanzlík, Suchý, Šimkovský - Grunert (69. Procházka), Holub (62. Pavlíček), Křeček - Kolmistr (59. Faust), Kacafírek, Hanuš (80. Marič).

Rozhodčí: Pastyřík - Mudra, Špidlenová. Diváci: 230.

SK Sokol Brozany 20.08.
vs. Ne