Míříme na půdu předposledního Benešova

15.09.2015 Kategorie: Tým A

Dobrovičtí doma proti Převýšovu přesvědčivým výkonem ukončili třízápasovou černou sérii. Po sedmi utkáních jim za devět bodů patří jedenáctá příčka. Ve vloženém 18. kole zavítají na půdu dalšího nováčka soutěže, SK Benešov.

V Benešově hráli třetí ligu naposledy v sezóně 1990/1991. Tehdy se klub spojil s velkopodnikatelem ve stavebnictví Miroslavem Švarcem, podle nějž se mimochodem dodnes nazývá pololegální způsob zaměstnávání na živnostenské listy – tzv. švarcsystém. Nadšený sponzor svůj klub rychle vytáhl do první ligy, potom ale skončil ve vazbě kvůli daňovým únikům, v Benešově bez něj neudrželi ani druhou ligu a na tři roky snahu o dospělý fotbal úplně vzdali. V novém tisíciletí s novým kádrem se zabydleli v divizi, stali se farmou prvoligové Dukly Praha, v loňské sezóně svou divizní skupinu vyhráli a po čtvrtstoletí se vrátili do třetí ligy. Vstup do ČFL se Benešovským vůbec nepodařil, první čtyři zápasy prohráli. Mužstvu, jehož nejzkušenějším článkem je záložník Josef Laštovka se 153 prvoligovými starty, se potom podařilo bodovat na půdě favorizovaných Domažlic. V poločase prohrávali 0:2, po hodině hry ale najednou vedli 3:2 a nakonec získali své první dva body za vítězství v penaltovém rozstřelu. V dalších dvou utkáních (doma s Benátkami a s Tachovem) uhráli shodně bezgólové remízy, z nichž jednu opět dotáhli do vítězství po pokutových kopech. Po sedmi zápasech tak svěřenci trenéra Luboše Zákostelského mají na kontě pět bodů a z poslední příčky už se odlepili alespoň na předposlední, tedy devatenáctou. Na benešovském stadionu U Konopiště se Dobrovice představí ve středu 16. září od 16:30.

FK Dobrovice
FK Králův Dvůr