Loko Vltavín - FK Dobrovice 3:2

05.02.2015 Kategorie: Tým A

Ve čtvrtém přípravném zápase se Dobrovice podruhé utkala s účastníkem ČFL, v pražských Satalicích porovnala síly s celkem Loko Vltavín. V utkání velmi vysoké úrovně byli nakonec domácí týmem o jednu branku šťastnějším, nikoli však lepším.

Začátek utkání nám vyšel na výbornou, již v šesté minutě po autovém vhazování se kolem svého strážce obtočil Marek Volf, vřítil se do vápna a křižnou ranou propálil domácího brankáře a poslal Dobrovici do vedení.

Domácí odpoví v 9. minutě šancí po standardní situaci. Domácí hráč se dostane zcela sám k odraženému míči a střelu z 25 metrů pošle těsně vedle naší branky. Poté se hra přelévá z jedné strany na druhou v rychlém tempu s kombinacemi na jeden dotek a s mnoha zakončeními. Ve 21. minutě domácí srovnávají skóre, po rychlém brejku a nádherné kombinaci na jeden dotek zakončuje osamocený domácí útočník na zadní tyči do prázdné branky. A ihned mohlo být ještě hůře, po rozehrání se ve středu hřiště vyrobila hrubka a nedávný sparťanský záložník v dresu domácích Martin Abena postupoval zcela sám na naší branku, z 12 metrů ale Pávka neprostřelil.

Poté se hra uchýlí do středu hřiště a další vyložené šance přijdou až těsně před poločasem. Nejprve se po kombinaci na jeden dotek skvěle uvolní Cigánek, u levé strany svojí přihrávkou najde zcela volného Synka a ten v obrovské šanci z 10 metrů trefuje domácího brankáře. Vltavín zahrozil rychlým brejkem, rychlonohý domácí útočník se po kontaktu s Váňou dožadoval penalty, ale píšťalka hlavního sudího zůstala němá. Poslední šance prvního poločasu byla na naší straně, kdy si na středu pole vzal míč Cigánek a bombou ze 30 metrů orazítkoval tyč domácí branky.

Po přestávce a několika střídáních na obou stranách šlo tempo ještě více nahoru a hra se přelévala ze strany na stranu se šancemi na obou  stranách. Nejprve po rychlé domácí kombinaci a centru z levé strany si v souboji sráží míč do vlastní sítě Váňa a domácí jdou do vedení. Poté začnou šance na naší straně. V 52. minutě po skvěle sehrané kombinaci na jeden dotek rozvlní síť Volf, bohužel nám radost zkazí pomezní rozhodčí signalizující velmi těsný ofsajd. O minutu později opět po krásné kombinaci od středu hřiště po ose Krystan, Rudolf, Vajgl zakončuje Volf ranou pod břevno, ale domácí brankář tentokrát chytá. Poté mají v rozmezí deseti minut tři tutové šance také domácí. Jejich hru zdobila rychlost a přímočarost s tahem na branku, kdy jsme v některých soubojích zaostávali. Ale v 62. minutě jsme se radovali podruhé, po rychle rozehrané situaci ze středu hřiště vyváží míč Soběslav, přihrávkou na pravé straně nachází Kubelku, který okamžitě skvělým centrem z jedné najde před brankou Volfa a ten z voleje bombou pod břevno nedává domácímu brankáři šanci a srovnává tak na 2:2. Dobrovice je v této části utkání lepším týmem a připisuje si další šance. Kubelkovu střelu po centru Vajgla ale domácí brankář vyráží zpod břevna na roh.

Poté opět převezmou aktivitu domácí a bohužel v 79. minutě po kontaktu Váni s domácím útočníkem před vápnem pískne rozhodčí faul, k míči se postaví domácí záložník a skvěle zatočenou střelou přes zeď nedává Bartošovi v naší brance šanci. Poslední šanci na změnu skóre měl v 88. minutě Kubelka, který se uvolnil po pravém křídle a jeho střela skončila s přispěním brankáře pouze na břevně domácí branky. Vltavín si tak připisuje vítězství 3:2.

V dalším utkání se dobrovický A-tým v sobotu od 11 hodin střetne v Jablonci nad Nisou s tamní juniorkou.

Libor Novák

FK Loko Vltavín - FK Dobrovice 3:2

Sestava 1. poločas: Pávek - Soběslav, Homola, Váňa, Šidlo - Rudolf, Patočka, Osvald, Cigánek - Volf, Synek.
Sestava 2. poločas: Bartoš - Janda, Soběslav, Váňa, Šidlo (65. Rudolf) - Kubelka, Krystan, Patočka (70. Osvald), Vajgl - Volf (77. Synek), Suk.
Chyběli pro zranění: Golovko, Novák, Miškovský.
Branky: 21., 48. a 79. domácí - 6. a 62. Volf.