Lídr soutěže byl lepší

30.03.2016 Kategorie: Tým A

Chrudim v Dobrovici dokázala, proč je v čele. Lídr tabulky na Modro-bílé vtrhl, už ve čtvrté minutě nastřelil tyč Bartošovy brány a i nadále měl herní převahu. Na straně hostů byla větší fotbalovost, domácí naopak působili zbytečně ustrašeným dojmem a hodně situací řešili pouze dlouhými odkopy. Zákonitý trest přišel ve 35. minutě, kdy chrudimský Drahoš prudkou hlavičkou do šibenice využil Kesnerův rohový kop. Další nepříjemnost pro domácí nastala několik minut před pauzou, kdy musel zraněného Artemuka vystřídat Sodoma.

Nový muž v poli však zařídil překvapivé vyrovnání. Sotva půl minuty po úvodním hvizdu druhé půle vyhrál nad obráncem hlavičkový souboj o Justův centr a přizvednutý balon zaplul za chrudimského gólmana Mrázka. Hosté si ale postupně uvědomili, že už nejsou v šatně, začali znovu hrát a v 52. minutě šli znovu do vedení. Přímý kop od středového kruhu rozehraný po zemi přizvedl Kesner, Rybička si chytře poradil s obráncem a z úhlu obstřelil Bartoše.

Dobrovičtí ve druhé půli odhodili bojácnost, takže se konečně hrál oboustranně ofenzivní fotbal. V 56. minutě ale neuhlídali další chrudimskou standardku. Třetí gól do své sítě si navíc vstřelili sami, když Sodoma hlavou nešťastně přizvedl Kesnerův přímý kop.

Dvě šance na zdramatizování měl potom Volf. Nejprve jej na penaltovém puntíku našla přesná Justova přihrávka, Mrázek na lajně ale stihl zasáhnout. Podruhé po rohovém kopu zakončil metr mimo. Místo toho zatloukli čtvrtý hřebík hosté. I tentokrát šlo o standardní situaci a i tentokrát na gól přihrával Kesner. Na jeho rohový kop si naskočil Drahoš a pravačkou uklidil míč k tyči.

Závěr utkání rozkouskovaný střídáními už další šance nepřinesl a lídr tabulky si tak z Dobrovice odvezl výhru 4:1. Domácí zůstávají na devátém místě, další utkání je čeká v neděli od 10:15 na půdě Táborska.

FK Dobrovice - MFK Chrudim 1:4 (0:1)

Branky: 46. Sodoma - 35. a 71. Drahoš, 51. Rybička, 56. vlastní Sodoma.

Dobrovice: Bartoš – Novák (84. Vaněk), Soběslav, Váňa, Březina (56. Lukáš) – Just (68. Rudolf), Krystan, Osvald, Boček (56. Bernát) – Artemuk (42. Sodoma), Volf.

Chrudim: Mrázek – Krčál, Radouš, Luptovský (83. Ráliš), S. Langr, Hauf (79. Tlapák), Drahoš, Řezníček (90. Holeček), Kesner (86. Opina), Mastík, Rybička (88. M. Langr)

Diváci: 210. Rozhodčí: Váňa – Duchoň, Matějček.