Krutou demolici načal Ansuma

25.05.2015 Kategorie: Tým A

Český Brod potvrdil, že na jaře postavil do divizních bojů mužstvo, které by mohlo směle působit o třídu výše. Souboj nejlepšího mužstva sezóny s nejlepším mužstvem jara, jak zápas v Českém Brodě označili, měl nakonec jednoznačný výsledek, vzhledem k předvedené hře krutý pro Dobrovici.

Duel byl opticky vyrovnaný, diváci si užívali pohledný fotbal, po většinu zápasu hraný stylem nahoru dolu. Hostující snaha o kombinaci narážela na důraznou obranu, která stejně jako vynikající gólman Bartalský udělala minimum chyb. Na druhé straně hýřil nezdolnou aktivitou ex-dobrovický Ansuma. Obvykle byl sice stopery chladnokrevně a s přehledem odzbrojován, neplatilo to však v 11. minutě, kdy dostal balon na hranici ofsajdu, přichystal si palebnou pozici a krásnou, nechytatelnou ranou vymetl šibenici Bartošovy brány.

Chvíli na to si hosté narážečkou připravili šanci na vyrovnání, Volfovi ale chyběl malý kousek, aby se na zadní tyči dostal k hlavičce. V 19. minutě domácí obránce nezaregistroval útočícího Volfa a malou domů pořádně vystrašil svého brankáře. Po půl hodině se do brejku urval Ansuma, Bartoš vyběhl z velkého vápna a šanci zmařil. Domácí reklamovali hru rukou, Bartoš měl ale ruce u těla a střela se od něj odrazila v horní části těla, patrně od ramene. Těsně před koncem prvé půle si domácí vytvořili další slibnou šanci, když na konci jejich rychlé akce Fikejz srazil centr zblízka těsně vedle přední tyče. Ještě před pauzou musel pro zranění vystřídat hostující kapitán Miškovský.

Do druhé půle vlétli hosté s vervou. Ve 49. minutě centruje Rudolf a Volfova hlavička zamíří ne víc než decimetr nad břevno. V 53. minutě prošel Cigánkův přímý kop i s tečí Bartalského na zadní tyč, kde po něm šli Janda a Soběslav, zakončení ale skončilo na tyči a potom v náručí gólmana. Domácí tlaku odolali a navíc přidali druhou branku. Bartoš nezachytil dlouhý přímý kop, balon se odrazil od tyče a do sítě jej na dvakrát uklidil domácí kapitán Hrdlička.

Hosté nesklopili hlavy a záhy měli být odměněni snížením skóre. V 60. minutě po přímém kopu Vajgla dobrovický útočník dopravil míč do branky, rozhodčí ale odpískali značně diskutabilní ofsajd. Dvě minuty na to bylo již v podstatě rozhodnuto. Ansuma hlavou prodloužil dlouhý nákop, Bartoš byl netakticky z brány a toho využil přesným lobem Fikejz.

Dalším dobrovickým šancím potom skvělými zákroky zabránil Bartalský. Vychytal Jandu, Homolu a několikrát Suka. Konečnou podobu dostalo skóre tři minuty před koncem. Ostrou střelu z úhlu Bartoš jen vyrazil a dorážející Walter už měl práci snadnou. Domácí prokázali velkou zkušenost, ať už v obranné fázi, kde byli důrazní a nepříjemní, častým zakopáváním míče v přerušené hře až za hranicí fair play, ale i v útoku, kde nesmlouvavě trestali dobrovické chyby.

Lídr tabulky teprve podruhé v sezóně nebodoval. Jeho náskok na čele se během dvou zápasů ztenčil z deseti na šest bodů. Postup je ale stále pevně v jeho rukou. Ve zbývajících třech zápasech potřebuje uhrát čtyři body. Střetne se v nich se sedmým Vysokým Mýtem, s posledním Týništěm a s předposlední Českou Třebovou.

SK Český Brod - FK Dobrovice 4:0

Branky: 12. Ansuma, 55. Hrdlička, 62. Fikejz, 87. Walter

Dobrovice: Bartoš - Janda (66. Homola), Sobĕslav, Váňa, Šidlo - Rudolf, Krystan (61. Osvald), Patočka, Cigánek (55. Vajgl) - Miškovský (43. Suk), Volf

Český Brod: Bartalský - Stejskal, Balík, Zdeňka, Smola - Walter, Marek, Hrdlička (Lukeš), Balšánek (Šmejkal) - Fikejz (Muller), Ansuma (Moravec)