Kolín vedl 2:0, nakonec vyhořel v penaltách!

20.09.2015 Kategorie: Tým A

V sedmém kole ČFL vedl Kolín na svém hřišti už 2:0, Dobrovice ale dokázala vyrovnat a v penaltovém rozstřelu potom rezignovaní domácí hráči odevzdali všechny své pokusy dobrovickému brankáři Dědkovi!

Kolínští v úvodu brousili častěji okolo soupeřovy branky. První Kučerova střela ji ale přeletěla, ta druhá, po nápaditě rozehraném rohovém kopu, šla přímo na brankáře Dědka a Klátilův pokus z hranice vápna rozevlál síť branky pouze ze shora. Mezitím už se do šancí začali dostávat hosté. Sodomovi v brejku zakončení nesedlo, Novák trefil jenom obránce Biška a Rudolf z dorážky pro změnu Jelínka a Volf ve velké příležitosti ve 39. minutě lobem překonal brankáře i jeho bránu. A tak, ač nehráli nijak dobře, otevřeli skóre domácí. Ve 42. minutě jejich rohový kop s tečí propadl až k Seifertovi, který Dědka zblízka prostřelil.

Dobrovičtí hned odpověděli střelou Justa, kterou musel v leže zastavit obránce Kouřil, a po změně stran se do domácích pustili jak vzteklí. Krystanova rána mířila krásně pod břevno a Ptáček měl co dělat, aby ji vytáhl nad. V 50. minutě Sodoma po centru hlavou orazil břevno. Pět minut na to se Volfova střela z nadějné pozice těsně nevešla mezi tyče a vzápětí nebyla Dobrovickým uznána branka pro ofsajd. Potom přišel na hřiště kolínský Dominik Veselý, ihned vyzkoušel Dědkovu pozornost hlavičkou a chvíli na to rozeběhl akci s Juklem, který mu míč nadýchaným centrem vrátil a Veselý střelou z první zvýšil poněkud nespravedlivé kolínské vedení!

Vzápětí mohl zápas rozhodnout kolínský Brunclík, jeho hlavička ale těsně minula bránu. Dobrovice se nadechla k dalšímu náporu a v 68. minutě jej zúročil Kotyza, který sám protáhl míč přes půl hřiště a jeho střela s tečí obránce zapadla k pravé tyči. A deset minut na to bylo vyrovnáno. Bočkovu střelu ještě Ptáček vyrazil, ale Osvaldovu dorážku už neměl nárok zastavit. S Kolínskými bylo zle a záhy mohli inkasovat potřetí, po Volfově průniku musel Ptáčka na brankové čáře zastoupit Biško. Ani Bočkova střela, vyražena gólmanem, už ale o vítězi zápasu nerozhodla, řada tak přišla na penaltový rozstřel. V něm domácí hráči totálně vyhořeli a všemi svými třemi pokusy nechali vyniknout brankáře Dědka! Za hosty se trefili Vajgl, Hruška i Kotyza a Dobrovice si tak odvezla dva body.

Další zápas sehrají Dobrovičtí v sobotu 26. září na svém hřišti proti Viktorii Žižkov.

FK Kolín – FK Dobrovice 2:3 n.p.

Branky: 42. Seifert, 60. Veselý – 68. Kotyza, 78. Osvald

Dobrovice: Dědek – Novák, Váňa, Hruška, Vajgl – Rudolf (90. Březina), Krystan (83. Patočka), Kotyza, Just (61. Boček) – Volf, Sodoma (61. Osvald).

Kolín: Ptáček – Kouřil, Biško, Jelínek, Seifert (81. Šourek) – Bláha (64. Tvrzník), Brunclík, Kučera, Nešpor – Jukl, Klátil (56. Veselý).

Rozhodčí: Grimm – Cupl, Žáková. Diváci: 160.

FK Dobrovice
FK Hořovicko