Jiskra Mšeno - FK Dobrovice

27.11.2012 Kategorie: Tým A

V zápase na půdě silného Mšena, které doma ještě neztratilo ani bod a za Jirnami vévodilo všem normálním divizním týmům, se od Dobrovických nečekalo mnoho. Prohráli pět z předchozích sedmi utkání a museli se obejít bez dvou vykartovaných stálic základní sestavy – Gáby a Mrvíka. Střed zálohy místo prvně jmenovaného tentokrát trenér Maruška obsadil Čechem, který se po zranění zdá ve velmi dobré formě, a na stopera postavil Býma.

Při břehu jablonecké nádrže se měl odehrát tvrdý, urputný souboj. Hned v první minutě domácí vytasili ostrý zákrok na Ansumu, který si vyžádal několikaminutové ošetřování, ale i když už bylo připravené střídání, Ghaňan v dobrovických barvách se na trávník vrátil. Hrálo se převážně na středu hřiště, žádné z mužstev si dlouho nepřipsalo větší šanci. Ve 30. minutě se po rohovém kopu pohotovou střelou z otočky prezentoval Miškovský, míč však domácí gólman Kobachidze vykryl. Pět minut před koncem poločasu se k hlavičce po přímém kopu Cigánka dostal Ansuma, mířila však nad domácí bránu.

Po devíti minutách druhé půle přišel hlavní moment zápasu. Domácí útočník Vukovič, zápůjčka z Jablonecké juniorky, vyfasoval červenou kartu za oplácení a domácím, kteří ani v jedenácti neměli více ze hry, tak výrazně zkomplikoval snahu o udržení stoprocentní domácí bilance. Hned po rozehrání dostal pěknou přihrávku Miškovského Ansuma, jeho střela se však opět nevešla mezi tyče.

Pořádný nápor hostí přišel až v poslední desetiminutovce. Nepřesná Pečínkova rána ze 30 metrů, nedůrazný pokus Čecha z hranice vápna ani házenkářský závar před domácí bránou v poslední minutě řádné hrací doby nepřinesly Dobrovici gólové ovoce a ta si tak zpod Jizerských hor odváží bod za bezbrankovou remízu.

Dobrovice má za sebou dvojaký podzim. Začátek soutěže se borcům z města cukru vydařil, po osmi kolech byli čtvrtí. Od nefotbalového zápasu s všeobecně nenáviděnými Jirnami se však přestalo dařit a z části také vinou široké marodky se tým divizní tabulkou postupně propadal. Po podzimním posledním, dohrávaném kole, figuruje Dobrovice na deváté příčce s 20 body, s náskokem 16 bodů na posledního a s pozitivním skóre 22:19 a její hvězda Musa Ansuma patří s 10 zásahy mezi nejlepší střelce divize C. Jarní část otevře Dobrovice domácím zápasem proti Dvoru Králové. Fanoušci si v kalendáři značí datum 9. březen.

Stanislav Chmela

FK Jiskra Mšeno-Jablonec n.N. 0:0 FK Dobrovice
Kobachidze - Selinger, Ginzel, Váňa, Bém - Vanc, Krejčík (88' Kopecký), Linka, Štěpánek (86' Kraus)- Vukovič, Just Diváků:
150
Bartoš - Tuma, Bým, Vladyka, Pečínka - Cigánek, Patočka, Čech, Zbončák - Miškovský (82' Mrklas), Ansuma

FK Dobrovice 27.09.
vs. St