Jednoznačné vítězství v Čáslavi

09.06.2016 Kategorie: Tým A

Stejně jako většina klubů, i Dobrovice byla v Čáslavi favoritem. Přesto se domácí, kteří už nemají co ztratit, snažili být aktivní a měli i své šance, jako v 17. minutě Mlynka, k němuž se odrazil přímý kop a jehož střele k přesnosti nechybělo mnoho. Už předtím ale měl první velkou šanci dobrovický Just, když si na přední tyči zpracoval Novákův centr a zblízka prudce vypálil, Dastych v čáslavské bráně ale vytěsnil na roh. Ovšem ve 20. minutě už byl Just úspěšný, když hlavičkou využil Vajglův centr.

Martin Vajgl, který se v zápase potkal se svým bratrem Radkem, měl zásluhu i na druhém dobrovickém úspěchu. To už běžela 71. minuta, Vajglův centrovaný míč prodloužil hlavou Osvald a Novák propálil vše, co stálo mezi ním a sítí čáslavské branky.

O osudu utkání tak bylo prakticky rozhodnuto. Přitom domácí do té doby nevyužili několik slibných šancí na vyrovnání. Už ve 24. minutě hlavičkoval nebezpečně, ikdyž nepřesně, Špičák a po hodině hry Mlynka proklouzl za hostující obranu a zamýšlel přelobovat Drápelu, což mu ovšem nevyšlo. Ani hosté nevyužili vše, co se jim nabídlo. Kupříkladu ve 37. minutě už se chystali jásat, sledujíce Sodomovu do šibenice mířící hlavičku, Dastych jim ale uťal tipec parádním zákrokem.

Nicméně, jak už bylo řečeno, Dobrovice nakonec druhý gól přidala a ani ne pět minut po něm i ten třetí, pojišťovací. Střídající Krystan vlétl do vápna, zabojoval o takřka již ztracený míč a trefil přesně k tyči. Stejnou přesnost pak postrádal chvilku před koncem, kdy osamocen ve vápně spálil velkou tutovku. I bez toho ale Dobrovice zúročila převahu, kterou po většinu utkání měla, a pošesté v řadě odcházela z trávníku spokojenější než soupeř. Svou premiérovou třetiligovou sezónu uzavře už příští středu na půdě Tachova.

FK Čáslav - FK Dobrovice 0:3
Branky: 20. Just, 71. Novák, 75. Krystan
Dobrovice: Drápela – Novák, Soběslav, Lukáš, Váňa - Boček (52. Rudolf), Březina, Osvald, Vajgl (80. Bartoš) - Just (72. Krystan), Sodoma (57. Volf).
Čáslav: Dastych – Richard, Jeníček, Kunášek, Váňa, Hell, Špičák, Strnad (46. Zoufalý), Mlynka, Král, R. Vajgl (46. Frejlach).
Rozhodčí: Košan - Pastyřík, Šlapák. Diváci: 150.

FK Dobrovice
FK Hořovicko