Generálka před startem ČFL vyšla Dobrovici na jedničku

07.08.2018 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - Čechie Vykáň 4:1 (1:0)

První minuty utkání byly v režii hostí, kdy všechny jejich akce směřovaly přes jejich dispečera celé hry Davida Jarolíma. Teprve po pěti minutách hry se dostali k míči domácí  a hned z toho byla první šance utkání, kdy po kombinaci ze středu hřiště se dostal za hostující obranu rychlonohý Petlička, jeho rána ale mířila nad bránu. V 6. minutě hlavičkoval po pěkném centru Nováka ve vápně zcela volný Sodoma, ale ani ten branku hostí netrefil. V 7. se ale již domácí radovali. Hosté ztratili míč ve středu hřiště, zmocnilo se ho duo Volf, Sodoma a druhý jmenovaný po skvělé kombinační akci vsítil do prázdné branky první gól utkání. Domácí se postupně dostávali do tlaku, bohužel se jim ale nedařilo proměňovat brankové příležitosti. Nejprve v 10. minutě Sodoma tváří v tvář trefil brankáře z malého vápna po přihrávce Bernáta, ve 13. minutě Tvaroha zcela sám hlavičkoval nad branku hostí. V 17. minutě se pěkně uvolnil Petrlák, ani jeho rána ale nemířila mezi tyče.  V 19. minutě se dostali k míči hosté a po jejich rychlé kombinaci zakončoval David Jarolím k pravé tyči, ale domácí brankář Bartoš byl na místě. Ve 24. minutě měl po rohovém kopu další šanci hostů Kasík, jeho střela ale mířila vysoko nad branku. Ve 33. minutě zahrával po ruce hostích před vápnem volný přímý kop Sodoma pouze do zdi. Ve 40. minutě po rychlé akci a kombinaci na jeden dotek po ose Volf - Osvald zakončoval na zadní tyči zcela sám opět Sodoma, ale jeho střelu mířící do branky zlikvidoval skvělým zákrokem na brankové čáře hostující Kruliš.

Ve druhém poločase se ihned po osmi minutách hry dostal k míči Fotr a po individuální akci z levé strany napálil míč z 25 metrů pod břevno a zvýšil na 2:0 pro domácí. Poté se opět osmělili hosté a po rychlém brejku z pravé strany zakončili ranou k pravé tyči, kterou domácí Dařina skvěle chytil. V 55. minutě Žaloudek zahrál dlouhý balon za hostující obranu, kam skvěle zaběhl Kostka, ten přitukl do běhu Volfovi a ten ranou nekompromisně prostřelil brankáře hostí a zvýšil už na 3:0. V 66. minutě se dostali ke slovu i hosté, kdy se po centru z levé strany ve vápně individuálně prosadil přesnou ranou k tyči Koutenský a snížil na 3:1. Poté zahráli hosté opět rukou před vápnem a míč si postavil Petrlák, jehož rána z 25 metrů skončila na tyči hostující branky. V 74. minutě po brejku Tvarohy z pravé strany přišel centr do vápna, hosté míč pouze odkopli ke zcela volnému Osvaldovi a ten střelou na přední tyč uzavřel gólový účet utkání. V 83. minutě se ještě po brejku Fotra dostal k zakončení Volf, jeho ránu pod břevno ale vyrazil hostující brankář na roh.

Branky: 7. Sodoma, 55 Fotr, 57. Volf, 74. Osvald - 64. Koutenský

FK Dobrovice:  Bartoš (46. Dařina) - Novák I, Malý, Žaloudek, Tvaroha - Petlička (46. Fotr), Petrlák, Osvald, Bernát (46. Kostka, 73. Tvaroha) - Volf, Sodoma

Čechie Vykáň: Kruliš - Říha, L. Jarolím, Olmr, Lesyk - Vobořil, D. Jarolím, Cimpl, Koutenský, Vostárek - Kasík

V sobotu 11. srpna čeká Dobrovici první mistrovské utkání. Na domácím stadionu nastoupí od 17 hodin proti Sokolu Převýšov.