Jarní premiéra se nevydařila

09.03.2014 Kategorie: Tým A

Jarní premiéra plná očekávání se Dobrovici výsledkově nevydařila. Pardubická rezerva proti ní nastoupila posilněna o 8 členů druholigového hlavního týmu. Dobrovice naopak postrádala svého potrestaného kapitána Lukáše, přesto se hrál vyrovnaný a oboustranně atraktivní fotbal.

Úvod zápasu patřil domácím. Do dvou šancí se dostal Klátil, poprvé se ale neprodral ke střele a podruhé přestřelil. V 21. minutě si první šanci připsali hosté. Po příhře zprava se Froněk nedostal k zakončení, místo něj ale vystřelil Patočka, žel jeho podařený pokus zastavil u tyče gólman Ptáček. Ten si poté poradil také se střelou Froňka i s Patočkovou hlavičkou po přímém kopu. Chvíli před koncem půle se na druhé straně po centru Jarosze tlačil do zakončení Klátil, hostující obránce jej ale na poslední chvíli o míč připravil.

Zkraje druhé půle domácí postrašila Cigánkova rána z 20 metrů, Ptáček měl co dělat, ale vyškrábnul ji na roh. Místo toho skórovali Pardubičtí. Po kombinaci se vpravo zmocnil míče Jarosz a jeho polostřelu polocentr dorazil na přední tyči do sítě Klátil. Srovnáno mohlo být jen 3 minuty poté, proti Froňkově střele z vápna ale Ptáček vytáhl další výtečný zákrok. V 68. minutě zahodil obrovskou šanci Vajgl, když po centru zprava poslal míč zblízka nad břevno. Mezi tři tyče pak nezamířila ani Miškovského hlavička, ani na druhé straně pokusy Sklenáře a Klátila. Závěr patřil Dobrovickým, ale výborného Ptáčka v domácí bráně už překonat nedokázali.

„Ohromně se projevilo, že nenastoupil Petr Lukáš, kdyby byl ve hře, toho góla bychom nedostali. Přál bych si, aby Pardubice doma v téhle sestavě nastupovaly proti každému soupeři. Ale nechci se vymlouvat, byl to vyrovnaný zápas, měli jsme tři gólové příležitosti z malého vápna a ty jsme prostě měli proměnit." shrnul utkání dobrovický trenér Petr Hejno. Jeho tým hned v prvním jarním kole ztratil další body ve stíhací jízdě za vedoucí Novou Pakou, která si doma poradila se Svitavami. Dobrovice zůstává druhá, třetí Turnov na ni ztrácí jediný bod. Poprvé na jaře se před svými fanoušky Dobrovice představí v sobotu 15. března od 14:30 proti Trutnovu.

FK Pardubice B 1:0 FK Dobrovice
Ptáček - Prokopec, Tischler, Kopřiva, Konvalina - Jarosz (78. Vágner), Řezníček, Šejvl, Kim (71. Vanžura) - Klátil (83. Rydval), Sklenář (90. Křivka) Diváků:
50
Kanaval - Novák, Vladyka, Váňa, Tuma (81. Boško) - Golovko (73. Bém), Patočka, Jílek (64. Vajgl), Cigánek (56. Osvald) - Miškovský, Froněk
Branka: 50. Klátil

Stanislav Chmela, Milan Kubeš