V Letohradu bylo rozhodnuto už po sedmi minutách

19.05.2014 Kategorie: Tým A

K 26. zápasu sezóny se dobrovičtí divizní fotbalisté vydali do podhůří Orlických hor. V Letohradu přišel rozhodující okamžik už po sedmi minutách hry. Domácí šli do deseti a hosté z penalty do vedení, které už si vzít nenechali.

Dobrovičtí vyrukovali na dvanáctý celek tabulky s podstatně pozměněnou sestavou. Na lavičce zůstali Vajgl, Osvald i Miškovský a místo nich na trávu vyběhli Jílek, Golovko a Křelina. První pološanci zápasu zlikvidoval dobrovický gólman Bartoš, když po drobném zmatku v obraně jeho týmu byl u míče dříve, než letohradský útočník. V podstatě z protiútoku udeřilo. U dlouhého pasu Dudky na Křelinu byl sice obránce první, dobrovický útočník ale vystihl jeho nepodařenou malou domů, balon před letohradským Ehrenbergerem upíchnul a Froněk by už nezadržitelně skóroval, neplácnout do letícího míče ruka Strasmeierova. Domácí stoper zcela samozřejmě uviděl červenou kartu a nařízenou penaltu Froněk bez potíží proměnil.

Před pořádným debaklem potom raněnou letohradskou myš uchránila jen slabá produktivita dobrovické kočky. Froněk po Golovkově centru zblízka z první nastřelil gólmana, dorážka pro změnu neprošla přes obránce. Rychlý útok do otevřené obrany nedokázal správně zakončit osamocený Golovko. Froněk v samostatném úniku přestřelil brankáře i celou bránu. Golovkův centr poslal Křelina ve skluzu těsně vedle tyče a podobně si počínal i Jílek, když tentokrát Golovko s míčem vnikl až do vápna a vyslal ostrý balon na zadní tyč. Domácí se s oslabením vyrovnávali jen pomalu a ze sevření se poprvé alespoň na chvíli dostali až ke konci poločasu, sérii rohových kopů ale využít nedokázali.

Zkraje druhé půle pokračovali Dobrovičtí v kremaci gólových příležitostí. Patočkovu pumelici Ehrenberger vyrazil, Froněk před zívající bránou těsně nedosáhl na dorážku a Bém potom z úhlu nastřelil břevno. Více klidu hostům dodal až po hodině hry Dudka, který krásně využil trestný kop zpoza vápna nechytatelnou střelou k zadní tyči.

Domácí si největší šanci připsali v 69. minutě. Kombinací se propracovali ke střele zblízka, se kterou si ale Bartoš poradil. Tečku za zápasem udělal dvě minuty před koncem gól střídajícího Miškovského, který k tyči uklidil obráncem odražený balon.

Situace na čele tabulky se nemění, zvítězila i vedoucí Nová Paka a třetí Turnov. Sledujeme také týmy na druhých místech zbylých dvou českých divizí. I ty zvítězily a Dobrovice má tak mezi nimi stále nejnižší bodový zisk. Další zápas sehrají Dobrovičtí v sobotu 24. května doma proti tápajícím Svitavám.

Stanislav Chmela, Milan Kubeš

FK OEZ Letohrad – FK Dobrovice 0:3

Branky: 8. Froněk (pen.), 60. Dudka, 88. Miškovský

Dobrovice: Bartoš - Novák, Lukáš, Váňa (71. Osvald), Bém - Golovko (74. Tuma), Dudka, Patočka, Jílek (64. Vajgl) - Froněk (57. Miškovský), Křelina (87. Kalíšek)

Letohrad: Ehrenberger – Šponar (63. Kabourek), Vaniš, Strasmeier, Štěpán J. - Černohorský, Kail, Jedlička J., Linhart, Štěpán P. (79. Hynek) – Tichý (63.  Jedlička T.)

FK Dobrovice
FK Hořovicko