Proti Svitavám rozhodly centry střídajícího Tumy

26.05.2014 Kategorie: Tým A

Divizní Dobrovice hostila fotbalisty Svitav a v utkání měla být jasným favoritem, Svitavští totiž na jaře devětkrát z jedenácti utkání prohráli. Diváci, kteří dali fotbalu přednost před semifinále hokejového mistrovství, ale viděli překvapivě napínavý souboj, ve kterém se oba týmy do poslední chvíle přetahovaly o body.

Hostující hráči, bojující o záchranu, šli nečekaně už v 9. minutě do vedení. Dobrovickému tlaku zdařile odolávali a sami po jednom z protiútoků zužitkovali přímý kop. Rozehrál jej futsalista Belej a nehlídaný Čížek střelou o tyč otevřel skóre. Blízko vyrovnání byl už v 17. minutě Dudka, zakončující rychlou pohlednou kombinaci, která po hřišti proběhla zleva napravo a zase zpátky. Uspěl ale až Křelina v 21. minutě, který si naběhl k přední tyči na Jílkův rohový kop a hlavičkou za sebe poslal míč pod břevno svitavské branky.

Obrat v dobrovický prospěch už visel ve vzduchu, domácím příznivcům ale pořádně zatrnulo při Belejově střele, proti které musel Bartoš vytáhnout pohotový zákrok. Další šance už si ale připisovali domácí. Froněk načapal brankářův odkop, dal pod sebe Dudkovi, ten ale z dálky bránu těsně netrefil. Křelina obešel obránce, tísněn druhým ale vystřelil mimo. Patočkovu pumelici vytáhl gólman na roh a po něm trefil Novák jen boční síť. Nakonec to ale Dobrovičtí přeci jen stihli ještě do poločasu. Jílek zleva pronikl do vápna, předložil na střed Křelinovi a ten se přízemní střelou podruhé v zápase prosadil.

Hosté ale pořád nic nevzdávali. Nejlepší svitavský střelec Belej nejprve zahrozil dvě minuty před přestávkou, po jeho pokusu se musel Bartoš hodně natahovat, a dvě minuty po pauze už se prosadil. Hosté rychle rozehráli aut, prodrali se ke střele, tu ještě Bartoš vytečoval, ale po Belejově dorážce bylo opět vyrovnáno.

Domácím nezbývalo než znovu trpělivě dobývat svitavskou branku. Po gólu volaly šance Golovka i Osvalda, a především Miškovského, který po Křelinově přihrávce těsně netrefil odkrytou bránu. Zápas nakonec rozhodli střídající hráči. Tuma, který se postavil na kraj zálohy, ve dvou minutách dvakrát utekl, dvakrát perfektně odcentroval a dvakrát tak připravil gól. Poprvé pohybem oklamal obránce a přesným centrem našel na zadní tyči Miškovského, podruhé beka ve sprintu tělem odstavil a nadýchaným centrem vyzval ke skórování Osvalda.

Hosté ani za tohoto stavu Dobrovickým nedopřáli pohodový závěr. Ještě více otevřeli hru a 5 minut před koncem využili Váňovu vzácnou minelu, po které šel Ptáček sám na Bartoše. Ten si na první střelu opět sáhl, dorážce Urbana už ale v cestě do sítě zabránit nemohl.

Duel rozhodla především kvalita a šíře dobrovického kádru, Svitavští měli ke střídání připraveny jen dva náctileté náhradníky. Dobrovice vybojovala šestnácté domácí utkání v řadě a drží druhou příčku i naději na postup do třetí ligy. Příště zajíždí do Náchoda a v posledním domácím utkání sezóny přivítá za dva týdny Kutnou Horu.

Stanislav Chmela

FK Dobrovice – TJ Svitavy 4:3

Branky: 21. a 38. Křelina, 77. Miškovský, 78. Osvald – 9. Čížek, 48. Belej, 86. Urban.

Dobrovice: Bartoš – Novák, Lukáš, Váňa, Bém – Golovko (73. Tuma), Patočka, Dudka (66. Vajgl), Jílek (46. Osvald) – Froněk (51. Miškovský), Křelina (73. Boško)

Svitavy: Cabal – Novák, Kroulík, Ptáček, Veselský – Andrle, R. Ehrenberger, Čížek, Chlup (82. Válek) – Belej, Urban

Rozhodčí: Novotný Zbyněk, Kazda, Vít

celá fotogalerie na facebooku FK Dobrovice