Otočili nepříznivý stav a udrželi domácí neporazitelnost

10.06.2014 Kategorie: Tým A

Domácí loučení s úspěšnou sezónou se Dobrovickým vydařilo. Brzo sice prohrávali, stejně rychle ale nepříznivý stav otočili a vedení už pak udrželi až do konce.

V tropickém vedru vyběhla na trávník sestava známá z podzimních duelů, s výjimkou Křeliny v útoku. Jako první mohl skórovat Golovko, ke kterému se do vápna snesl nadýchaný centr, nedostal jej však přímo na nohu a jeho dorážka tak nebyla dost důrazná. Ve 12. minutě svedl zajímavý vzdušný souboj s hostujícím gólmanem Miškovský, balon se vrátil, oba aktéři si věc zopakovali a akci zakončil přepálený volej Golovka.

Domácí byli aktivnější, ale místo toho, aby šli do vedení, zadělali si vlastní chybou na problémy. V 15. minutě zachytil protihráč na středu hřiště neopatrnou rozehrávku, přečíslení se rozhozené obraně nepodařilo zastavit a zcela volný Hačka prostřelil Kanavala v dobrovické bráně.

Domácí nezůstali dlouho opaření a tlačili se za vyrovnáním. Vajglova střela po ťukecu u pravé lajny k němu ještě nevedla, ale Miškovského hlavička ve 25. minutě už ano. A jen pět minut poté poslal Novák do útoku Golovka, ten odcentroval a Vajgl další hlavičkou strhl vedení na stranu Dobrovice. Hosté vedli po 15 minutách hry, ale po další čtvrthodině už bylo otočeno.

V poslední minutě prvé půle mohl zvýšit Křelina, když zaseknul před obráncem, vypálil a trefil levou tyč. Ve druhé půli jej napodobil střídající Froněk, který šel sám vpravo a místo přihrávky na volného Miškovského překvapil gólmana střelou z úhlu, kterou však zastavila branková konstrukce. Dobrovičtí měli útočnou slinu, chvílemi ale zbytečně otevírali hru a hosté se několikrát hnali do brejku. Nejnebezpečnější z nich zakončil Schwarz pěknou střelou, po které se musel Kanaval pořádně natahovat.

Dobrovičtí si připsali několik dalších šancí. Lukáš hlavičkoval ve slibné pozici nad, Miškovský zachytil gólmanovu rozehrávku, nezkusil ho ale zdáli přelobovat a akci zakončila Froňkova nepřesná střela. Nevyužitých šancí bývali mohli domácí litovat, kdyby hosté využili některý ze dvou přímých kopů, které vybojovali v posledních minutách zápasu. To se však nestalo, Dobrovice tak v celé sezóně na domácím poli ani jedinkrát neprohrála a celkově drží svou tvrz již po 17 zápasů. Sezónu zakončí v sobotu dopoledne ve Vysokém Mýtě.

Stanislav Chmela

FK Dobrovice - TJ Sparta Kutná Hora 2:1

Branky: 25. Miškovský, 30. Vajgl - 16. Hačka

Dobrovice: Kanaval - Novák, Lukáš, Váňa, Bém - Golovko (89. Bartoš), Osvald (79. Dudka), Patočka, Vajgl (73. Jílek) - Miškovský (84. Boško), Křelina (64. Fronĕk)