V infarktovém závĕru vybojovali první dva body

11.08.2014 Kategorie: Tým A

Hned v prvním kole své desáté divizní sezóny přivítala Dobrovice jednoho ze svých nejvážnějších konkurentů v boji o postup. Loni třetí Živanice v Dobrovici začaly beze strachu a v prvních minutách dokonce diktovaly tempo. Domácí se ale rychle probudili a brzo si připsali úvodní příležitost. To když Osvald v 8. minutě po dlouhém autu napřáhnul a z otočky orazil břevno. Modrobílí postupně přebrali aktivitu, jenže v 18. minutě z čistého nebe udeřilo na druhé straně hřiště. Dlouhý živanický nákop za obranu sice hostující Kořínek dostihl až u autové čáry, v pravém rohu pokutového území, navíc stínován obráncem, zdánlivě jalovou pozici ale v gólovou proměnilo špatné vyběhnutí debutujícího dobrovického gólmana Kohlbecka. Kořínkovi stačilo z úhlu Kohlbecka přelobovat a trefit prázdnou bránu, což se mu také podařilo. Hosté se tak poměrně lacino dostali do vedení.
Znovu srovnáno mohlo být 7 minut poté. Dudka zprava posunul na Miškovského, jenž díky pádu stopera Ferčáka snadno prošel do velmi slibné střelecké pozice, ze které však o metr minul vzdálenější tyč. Poté se poprvé důrazněji přihlásil o slovo Volf. Nejprve zakončoval ze střední vzdálenosti po zajímavě sehraném přímém kopu, bránu však těsně minul. Chvíli na to se pověsil do vzduchu a Osvaldův padáček poslal nádherně za záda hostujícího gólmana, jeho fotbalová paráda by ale mohla aspirovat na gól roku jedině v kategorii "pro ofsajd neuznané".
Domácí snaha o vyrovnání s blížící se přestávkou gradovala, pak ale znovu přišel dlouhý živanický balon z hloubi vlastní půle a znovu Kohlbeckovo neuvážené vyběhnutí. Nebýt vracejícího se Béma, mohl dobrovický gólman za faul u rohového praporku vyfasovat nikoli žlutou, ale rovnou červenou kartu. Živaničtí každopádně poločas dohráli na své útočné půli.
Po pauze poslal domácí trenér Hejno svoje svěřence rezolutně na steč živanické brány. Kýženému vyrovnání byl blízko Suk po rohovém kopu, z penaltového puntíku ale neprostřelil hradbu těl. Hostům se naopak otevíraly prostory pro nebezpečné brejky. Několik jich vyřešil spolehlivý Váňa, pak ale dostoupila dobrovická mizérie svého vrcholu. Ve zcela nevinné situaci se Kohlbeck nedomluvil s Bémem, stojící míč přenechali hostujícímu Buriánkovi a ten už věděl, jak jej dopravit do opuštěné brány.
Dobrovičtí prohrávali už o dva góly a jejich útočné snahy narážely na pevnou živanickou obranu. Až v 75. minutě ji překonal Volf, který si mezi obránci naběhl na Patočkovu kolmici a v sólu jej zastavilo až stržení živanickým Novákem. K všeobecnému překvapení se však místo ruky s červenou kartou vztyčila ta se žlutočerveným praporkem!
Rozčílení diváci hnali domácí hráče dopředu a ti pokračovali téměř výhradně na své útočné půli. Když už se ale mohlo zdát, že šňůra domácí neporazitelnosti je u svého konce, vykřesala pořádnou jiskru naděje spolupráce střídajících hráčů. Deset minut před koncem Boško prodloužil hlavou za sebe a Cigánek rybičkou propálil živanického brankáře. Potom už bylo vyrovnání znovu na spadnutí. Výbuch radosti přišel minutu před koncem. Stoper Šídlo sklepnul na Volfa a ten zpoza vápna další nádhernou ranou nechytatelně vymetl šibenici!
Zápas s neskutečným finišem dospěl díky novému pravidlu do penaltového rozstřelu. V něm Dobrovice vedla už 2:0, nakonec ale až poslední živanický pokus poslaný do břevna rozhodl o tom, že domácí si připsali první dva body sezóny 2014-2015.

FK Dobrovice - TJ Sokol Živanice 3:2 n.p.

Sestava: Kohlbeck - Golovko, Šídlo, Váňa, Bém (67. Novák) - Dudka (41. Vajgl), Patočka, Osvald (72. Cigánek), Rudolf (67. Boško) - Miškovský (46. Suk), Volf.

Branky: 81. Cigánek, 89. Volf - 19. Kořínek, 61. Buriánek. Penalty proměnili: Vajgl, Volf, Boško - Novák, Ráliš.

Celou fotogalerii naleznete na facebooku FK Dobrovice

SK Sokol Brozany 20.08.