Ústecká obrana odolala dobrovickému obléhání

12.05.2014 Kategorie: Tým A

Před zápasem 25. divizního kola byla slavnostně otevřena nová fotbalová hospoda, a protože dobrovičtí borci dokázali v utkání neprohrát, mohli v ní po zápase oslavit celý rok neporazitelnosti na domácí půdě. Vzhledem k průběhu hry ale bezgólová remíza nebyla důvodem k velké radosti.

Dopředu se přitom očekávalo, že vstřelit Ústeckým branku nebude nic jednoduchého. Soupeř ve čtyřech předcházejících zápasech inkasoval jen jedinkrát, a to navíc z přímého kopu. Na pevnosti ústecké obraně nic neubral ani výkon náhradního gólmana Marečka, který svůj tým v několika klíčových situacích znamenitě podržel.

Během prvního poločasu se ještě hosté alespoň občas osmělili k útoku, všeho všudy se však prokousali jen ke dvěma nepřesným střelám. Domácí byli v tomto směru rozhodně aktivnější. Trpělivě se snažili o kombinaci, soupeřova obrana je ale povětšinou držela v uctivé vzdálenosti od svého brankáře. Našlo se však několik výjimek. V 16. minutě Miškovský hlavou sklepl do běhu Froňkovi, ten přeposlal Dudkovi, jeho střelu ale Mareček vykryl. Ve 35. minutě směřoval ostrý Dudkův centr na dva nabíhající spoluhráče, hostující obránce ale na poslední chvíli odvrátil. Záhy se v největší šanci prvé půle zjevil Miškovský, když si naběhl na Osvaldův centr, ale zblízka z první trefil pouze dobře postaveného gólmana.

Ve druhé půli se hra definitivně změnila v obléhání jediné branky. Marečka prověřila Dudkova jedovatá rána ze 27 metrů, Osvaldova střela po příhře Vajgla zamířila nad a Froňkův pokus z vápna pro změnu vytečoval obránce. V 52. minutě našel Lukáš dlouhým nákopem za obranou Froňka, ten se ale tísněn obráncem neprodral ke střele. V 72. minutě zahrával Golovko přímý kop zleva od rohového praporku, odražený balon napálil Froněk jen do hradby těl a stejně s dorážkou naložil i Novák. Chvíli na to se Froněk podruhé v zápase sám řítil na Marečka, který jeho šanci zmařil perfektním reflexivním zákrokem. Mezi tři tyče se těsně nevešla ani Křelinova hlavička, ani pěkná volej z úhlu od téhož hráče a Dobrovičtí tak z veliké převahy nad dobře bránícím týmem vytěžili jediný bod.

Příští kolo zavede reprezentanty města cukru do vzdáleného Letohradu a za dva týdny doma přivítají Svitavy.

Stanislav Chmela

FK Dobrovice – TJ Jiskra Ústí n. Orlicí 0:0

Dobrovice: Bartoš – Novák, Lukáš, Váňa, Tuma (46. Bém) – Dudka, Patočka, Osvald (62. Golovko), Vajgl (78. Jílek) – Froněk (82. Boško), Miškovský (70. Křelina)

Ústí n. O.: Mareček – Felcman, Hudec, David, Tomášek – Nágl, P. Falta, Brabec, Vaňous (90. Felgr) – Smejkal (86. Ráb), Kukla (72. Langer)