FK Dobrovice - Tatran Sedlčany

30.04.2012 Kategorie: Tým A

Ze Sedlčan k nám dorazilo torzo A mužstva doplněné o 5 hráčů dorostu. Do základní sestavy pak mohli hosté postavit jen dva zkušenější hráče, kapitána Pudila a brankáře Bosáka, věkový průměr zbylých 9 hráčů byl lehce přes 19,5. Domácí naopak nastoupili v nezměněné, sehrané sestavě.
Jedinou změnou byl po dlouhé době první start dvanáctého hráče mužstva - skandujícího, troubícího a bubnujícího fanklubu Picavan, který se za bránou hostí od první minuty staral o bojovnější a fotbalovější atmosféru zápasu. Dobrovický válec se pomalu rozjížděl a poprvé zasáhl cíl ve 14. minutě. Gába kolmicí našel rozeběhnutého Miškovského, ten ve vápně šikovnou přihrávkou předal míč Ansumovi a jeho střelu, která už překonala brankáře, ale mezi tyče by možná nedošla, doklepl do sítě Jílek. Hosté vystrčili růžek o pět minut později, kdy Radek Valsa po příhře Soldáta namířil správně mezi tyče, ale Bartoš vytáhl míč na roh.
Hned v následující minutě se Ansuma ve vápně neunáhlil, oslovil na druhé straně nabíhajícího Miškovského, kterému už nezbylo nic jiného, než doklepnout míč do odkryté brány. Jenže hostující brankář Bosák ale poprvé v zápase jasně předvedl, proč je považován za největší oporu sedlčanského mužstva. Dokázal se přesunout a jasnému gólu zabránit. Netrvalo dlouho a zaperlil podruhé, tentokrát proti Gábově do šibenice plující střele, kterou zastavil ukázkovou robinsonádou. Ve 27. minutě už ale po rohu Patočky nestačil na Miškovského hlavičku a jen dvě minuty na to mu za záda prošel míč z kopačky Čecha. Skóre 3:0 pak hosté dokázali, především zásluhou svého brankáře, udržet až do poločasu.
Protože se zápas vyvíjel jednoznačně, do druhé půle již nevyběhl Gába, který je se sedmi žlutými kartami ohrožen dvouzápasovým trestem, a ve středu zálohy jej nahradil Hnízdo. Domácím to ale neubralo na drajvu. Běží 53. minuta, Ansuma dává ze středu plochy doprava na Čecha, ten křižným míčem krásně nachází nabíhajícího Jílka, jeho doklepnutí ale na čáře dalším fantastickým zákrokem zastavuje hostující Bosák. Další minuta, další útok, další křižná příhra na Jílka k zadní tyči, tentokrát od Patočky a tentokrát už zúročená - vedeme 4:0.
Další podstatný moment přišel v 55. minutě. Poprvé po dlouhé absenci se do sestavy vrátil Martin Zbončák, na kraji obrany nahradil Tumu.
A brankostroj běžel dál. 65. minuta, Jílek, který si již po několikáté prohodil strany zálohy s Čechem, poslal po zemi míč před bránu, tam si naběhl Patočka, balon tečnul, nešťastnému brankáři nasadil jesle a skóre zápasu začalo vypadat jako běžný dobrovický výsledek. Minuta 71., přetažený roh vrátil do vápna Hnízdo a Miškovský míč hlavou krásně uklidil k tyči. A o tři minuty později udělal Jílek kličku obránci, nacentroval před bránu a Miškovský třetí hlavičkou završil hattrick. Zřejmě aby to už nepřeháněl, vystřídal ho v útoku Kořínek, ale ani tak nebyl všemu konec. 77. minuta, Ansuma skoro z půle hřiště potáhl míč, sám i vystřelil a fanoušci se dočkali jeho pověstného tanečku.
Tak jako se u jiných klubů občas fanoušci dožadují bůra, náš namlsaný fanklub hlasitě provolával "deset, deset". Dalších zásahů do skóre jsme se již ale nedočkali, výsledek 8:0 je i přesto rekordem sezóny. Nutno říci, že hostující golman vychytal nejméně tři čtyři další jasné gólovky.
Zápasu v krásném počasí přihlíželo 220 diváků. To je sice na poměry krajského přeboru solidní číslo, vzhledem k tomu, jaký fotbal teď domácí předvádějí, je to ale pořád málo. Na jaře totiž v zápasech hraných na našem stadionu padlo už 26 gólů, po výsledcích 5:1, 6:0, 7:1 a nyní 8:0. Fanoušci se z branky radovali v průměru každých 13 minut. Něco takového je jinde těžko myslitelné a jestli splníme cíl a postoupíme do divize, velmi pravděpodobně se v konkurenci těžších soupeřů budeme muset spokojit s výsledky o něco méně šílenými. Na druhou stranu jsme ještě nepostoupili a hráči potřebují fanouškovskou podporu.

V nedělním zápase porazil nečekaně Český Brod domácí Kutnou Horu 3:0, tím jsme se jí přiblížili na pouhé tři body a stejnou ztrátu si na nás drží i třetí Český Brod, se kterým se teprve utkáme a to navíc na jeho hřišti. Nic ještě zdaleka není vyhrané, proto neváhejte, na další domácí utkání dorazte, nenechte si ujít velkolepou gólovou show domácího týmu a pomozte mu na cestě do divize. A příští týden nás čeká venkovní utkání v Benátkách nad Jizerou, což takhle udělat i z něj fanouškovskou kulisou utkání domácí?

-sch-

FK Dobrovice