Dobrovice se s domácími fanoušky rozloučila vítězně

10.06.2013 Kategorie: Tým A

Posledním týmem, který Dobrovice v tomto divizním ročníku přivítala na svém stadionu, se stala Kutná Hora. Druhý tým tabulky mohl ještě teoreticky pomýšlet na postup namísto Jiren, u kterých se opět očekává, že ČFL odmítnou. Musel by však zvítězit a věřit v neúspěchy soků na druhých místech zbývajících českých divizí. Dobrovice získala definitivní jistotu záchrany již ve čtvrtek po dohrávce Mšeno – Lhota p. Libčany.

Tabulkovým favoritem byla Kutná Hora, navíc vyhrála ve čtyřech předchozích vzájemných střetnutích, hru však neopanovala. Hosté se nijak nehnali do útoku, evidentně vsadili hlavně na obranu, takže míč byl o něco častěji na kopačkách domácích a obvykle se pohyboval na středu hřiště.

Ve 13. minutě si Ansuma narazil s Cigánkem, utekl obránci a jeho střela obešla brankáře, ale o půl metru i pravou tyč. Další dobrovické útoky selhávaly ještě před zakončením a na druhé straně zaujala jen hlavička půl metru vedle tyče po dlouhém přímém kopu. Po půl hodině hry se po rohovém kopu dostal ve slibné pozici k hlavičce Gába, zamířil však nad břevno a poločas tak skončil bez gólů.

Ve druhé půli přibylo dobrovických šancí. Útok často podporoval střídající Čech. V 67. minutě si vyměnil míč s Ansumou, a ten v opakování akce z kraje zápasu obešel obránce a obstřelil gólmana i pravou tyč. Krátce na to přivedla domácí obrana do úzkých vlastního gólmana, Kanaval musel odehrát z první, takže namazal Vančurovi, s jeho pohotovou střelou si ale poradil.

V 74. minutě neskončila řádným zakončením pěkná domácí kombinace středem hřiště. Krátce poté vracel Čech hlavou do vápna centr Cigánka, ale ani Tuma nezakončil, a úspěchem neskončila ani další akce, kdy Čech dostal míč ze středu pole a obešel dva obránce, ale následný centr přepálil. Pětiminutovku nadějných domácích akcí pak zakončil prostý dlouhý míč ze středu hřiště na nabíhajícího Ansumu, kterého stínující obránce Jeníček v levém rohu velkého vápna poměrně zbytečně fauloval a rozhodčí nařídil penaltu, kterou Cigánek bezpečně proměnil.

Až ve chvíli, kdy se Dobrovice dostala do vedení, začali i hosté útočit. Kanaval v klidu pokryl několik střel ze střední vzdálenosti a ve spolupráci s obranou si poradil i s dorážkou dlouhého Skokanova centru z bezprostřední blízkosti. Picava tak přerušila černou sérii s tímto soupeřem a s domácími příznivci se rozloučila výhrou.

Dobrovičtí se posunuli na osmé místo divize C. Zbývá jim odehrát dva venkovní zápasy. Nejprve pojedou v úterý do Nového Bydžova k dohrávce odloženého zápasu 28. kola a nakonec v sobotu 15. června do Náchoda.

Stanislav Chmela

FK Dobrovice 1:0 Sparta Kutná Hora
Kanaval - Patočka, Lukáš, Vladyka, Zbončák (89' Kořínek) - Miškovský D. (65' Jiránek), Tuma, Gába, Jílek (59' Čech) - Cigánek, Ansuma Diváků:
180
Winter – Skokan, Tomíšek, Jeníček, Mach – Vácha (70‘ A. Schwarz), Černohlávek (87‘ Vodička), Vančura, Wolf – Urban (82‘ M. Frejlach), Melechovský
79' Cigánek (z pen.)

FK Dobrovice