FK Dobrovice - Sokol Nové Strašecí

25.03.2012 Kategorie: Tým A

Nové Strašecí je jedním ze tří týmů, jež nás dosud v této sezóně dokázaly porazit. V domácím prostředí jsme návštěvníkům z rakovnicka podzimní prohru dokonale oplatili.

V krásném sobotním odpoledni vyběhla na trávník stejná sestava, jako v minulém kole, s jedinou výjimkou v podobě zraněného Mrklase, jehož na kraji zálohy nahradil Jiránek. A i samotný zápas se podobal tomu předešlému, především rozdílností průběhu prvního a druhého poločasu.

První jarní utkání na domovském stadionu pro nás začalo příznivě. Hned v 6. minutě poslal Gába na steč Čecha, ten potáhl míč po pravém křídle a nahrál ho před bránu tak ideálně, že vyběhnuvší novostrašecký brankář mohl jen sledovat, jak David Miškovský skóruje do prázdné brány. Jenže ani brzké vedení nedalo naší hře jistotu. Stačily 4 minuty a po ztrátě Patočky na půli hřiště bylo skóre srovnáno. Ba co víc, dění na hřišti vyrovnaně nepůsobilo, soupeř byl na koni a trvalo dobrou čtvrthodinu, než jsme ho z něj pomalu sesadili. A ani poté jsme nepůsobili jako jasný favorit utkání. Protihráči se vyznamenali hlavně ve 31. minutě, když nejprve přinutili našeho Pečínku na hranici vápna zatáhnout za záchrannou brzdu za cenu žluté karty a následně z přímého kopu nastřelili tyč, za nás se v dobrém světle předváděl hlavně Gába, ať už jako rozehrávač standardních akcí či jako nezastavitelný perforátor strašecké obrany.

A podobně naštěstí pokračoval i po změně stran. Píše se 51. minuta, Gába zahrává roh, Ansuma naskakuje a hlavou těsně míjí, 52. minuta, Gába vybojuje roh, sám ho kopne a protihráči odvrátí opět na roh, na starost si ho bere Patočka a Ansuma nás do třetice všeho dobrého hlavou dostává do vedení. Uběhlo 6 minut, Pečínka za půlí získal míč, Ansuma jej nacentroval do vápna, tam ho Jiránek vrátil za sebe na Miškovského a ten vstřelil svůj druhý gól. Nové Strašecí vystřídalo dva hráče, ale příval branek zastavit nedokázalo. O dalších 6 minut později nahrál Čech od levé lajny na střed Patočkovi, ten dal krásně do běhu Jiránkovi na pravé křídlo, centr našel Ansumu a vedli jsme 4:1. A nakonec v 70. minutě se dvě stovky spokojených diváků zaradovaly popáté, když Ansuma završil svůj hattrick a minimálně do nedělního utkání Tatranu Rakovník se v tabulce střelců dotáhl na prvního Matyáše Kudelu.

Na hřiště se ještě podívali Jílek za Čecha, Hnízdo za Pečínku a Radek za Davida Miškovského. Zápas jsme za jasného stavu dohrávali zcela v klidu, Ansuma mohl přidat čtvrtý gól a Gába klidně tři další připravit. Věřme, že si je naši hráči schovali do dalšího kola, kdy se, opět na domácí trávě, setkáme s  SK Rakovník. Povinná výhra s posledním celkem tabulky by mohla být o to cennější, že naši největší soupeři na čele tabulky se o body poperou mezi sebou. Český Brod, který vyhrál a je stále o bod před námi, zajíždí na hřiště čtvrté Libiše a Úvaly, které jsou o dva body za námi, se pokusí vykrást zatím suverénní Kutnou Horu.

Připojujeme vyjádření trenéra Marušky: "Začátek utkání nám vyšel podle představ. Byli jsme aktivní a v šesté minutě jsme po rychlém brejku dali branku. Vývoj prvního poločasu ovlivnila hrubka Patočky, po které soupeř vyrovnal. Nebyli jsme schopni navázat na náš vstup do utkání. Nedařila se nám kombinace a celkově jsme působili nervózně a přenechali jsme střed hřiště soupeři, který z toho opticky těžil. V kabině jsme si určili příčinu a druhá půle už snesla přísnější měřítko. Zlepšili jsme pohyb a kombinaci a vše vyjádřili gólově. Jsem rád, že o góly se postarali oba útočníci. Zápas nevyšel našim středovým hráčům, ale oni patří k našim oporám, a mají právo na nějaký ten výpadek (doufám, že byl v této sezóně poslední)."

-sch- -fha-

FC Slavoj Vyšehrad 0