Picava přesvědčivým výkonem ukončila černou sérii

15.04.2013 Kategorie: Tým A

Také ve třetím zápase pod trenérem Stannerem dostála dobrovická sestava drobných změn. Na kraje obrany se postavili Jiránek a Tuma, Zbončák se posunul na kraj zálohy a v útoku vedle Ansumy dostal příležitost Mrklas. V průběhu zápasu se pak na trávu dostali ještě další tři útočníci – Boško, Bulíř a David Miškovský.

Dobrovičtí si do zápasu nesli sérii čtyř proher a živou vzpomínku na vysokou prohru v podzimním vzájemném střetnutí. Od počátku však měli na hřišti převahu, ke které jim dopomáhal také silný vítr v zádech, výborný fanklub za dobývanou brankou a hra soupeře, který nepřijel s vyloženě obrannou taktikou. Za celý zápas mu však byla přána v podstatě jediná situace, kterou je možné nazvat šancí – hlavička vedle tyče Kanavalovy brány po přímém kopu v 15. minutě.

Zato soupeřova obrana byla v neustálém nebezpečí. Do mnoha příležitostí se dostal Ansuma. Po rohu Cigánka vyskočil nejvýše, ale hlavičkoval metr nad, jindy si perfektně obhodil obránce, ale před centrem neuhlídal nervy na uzdě a vápno překopl. Ve 25. minutě mu proto Patočka předvedl, jak je to skórování vlastně jednoduché. Po vlastní ose si dopravil míč téměř na hranici velkého vápna, se střelou moment otálejíc napnul nervy publika i spoluhráčů a pak technicky k tyči překonal hostujícího gólmana.

Hned nato Zbončák naplno využil svou stále famózní kondici, dostihl dlouhý míč a odcentroval, Ansuma jej v krkolomné pozici netrefil, Mrklas za ním už ano, brankář ale tentokrát byl na svém místě. Netrvalo ovšem dlouho a Zbončák znovu poslal míč do vápna, tentokrát již Ansuma nezaváhal a hlavou zvýšil na rozdíl dvou branek.

Jestli v tu chvíli ještě hosté, nebo alespoň jejich rtuťovitý trenér pomýšleli na obrat, ve 37. minutě jejich plány dostaly povážlivou trhlinu. Patočka by býval šel sám na bránu, jeden ze dvou obránců, mezi kterými se šikovně protáhl, jej však fauloval, za což po chvíli dohadování uviděl přísnou, ale oprávněnou červenou kartu.

Ve druhém poločase se výhoda silného větru otočila na stranu hostů, nicméně útoky se na ně nevalily o nic méně. Vybídnut dlouhým pasem Vladykovým hnal se vpřed Mrklas, prošel mezi obránci, vyběhnutého brankáře si obkopl, z ostrého úhlu už však bránu netrefil. Lépe už se však vedlo v 64. minutě Ansumovi, poté co na něj Gába hlavou prodloužil centr. Na rozdíl od toho prvního, svůj druhý gól v zápase dobrovický Ghaňan k radosti domácího publika oslavil, jak je u něj běžné – dalším originálním tanečkem. Dost možná mohl přidat ještě další zásah, v dalších dvou velkých šancích jej však zastavil sporný výrok sudího.

Pěknou akci předvedl také střídající Boško – v postupu vpřed si třikrát vyměnil míč s Patočkou, ke střele se však dostal příliš z úhlu. Dvě stě diváků tak za krásného jarního počasí vidělo triumf dobrovických barev v poměru 3:0. Dobrovice hostům jasnou výhrou oplatila podzimní debakl a zastavila svůj pád tabulkou, je desátá a na sestupové pásmo drží náskok 5 bodů. Příští sobotu zajíždí do jasně posledních Holic.