Sesadili jsme lídra tabulky

26.08.2014 Kategorie: Tým A

Jablonec nad Jizerou, farma toho prvoligového nad Nisou, přijel z hor do Dobrovice v pozici lídra tabulky, který ve dvou úvodních kolech neztratil ani bod. Z Dobrovice ale odjel s prázdnou.

Hosté přitom nehráli špatnĕ, zdařile kombinovali a Bartoš v domácí bránĕ se rozhodnĕ nenudil. Vyrovnaný zápas zřejmĕ rozhodly jejich chyby vedoucí k prvním dvĕma gólům. V 6. minutĕ zahrál hostující hráč na hranici vápna rukou a z nařízeného přímáku se skvĕle přízemní ranou trefil Volf. V 10. minutĕ hosté nevyužili velkou šanci na vyrovnání. Povr se řítil sám na Bartoše, kterého střelou překonal, balon ale tĕsnĕ minul bránu. Na druhé stranĕ Šebek vyškrábl zpod břevna hlavu Volfa po rohovém kopu.

Další zmĕna skóre tak přišla ve 27. minutĕ. Jablonečtí hráli bez ošetřovaného stopera Kmoníčka, na půli ale ztratili míč, kolmice do volného prostoru se ujal Miškovský, Šebek mu střelu vyrazil, ale pouze zpět k nohám dobrovického kapitána, který se na podruhé nemýlil.

Ani tehdy to hosté nevzdali a už za 5 minut dokázali snížit. Po jejich zdařilé kombinaci se přesnou střelou prosadil Kuhn. A ještě do pauzy mohlo být vyrovnáno, nebýt výborného zákroku Bartoše proti Kuhnově hlavičce ve 38. minutě.

Ve druhé půli už se hostům tolik nedařilo držet míč a Dobrovici se naopak povedlo navýšit vedení. Po rohu se jablonecký brankář nedostal k míči přes hradbu těl, ze skrumáže balon vypadl k Váňovi a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Hosté ještě mohli utkání zdramatizovat, když se po chybce Homoly hnali ve dvou na Bartoše, ten však skvěle vystihl Krystanovu kličku. Ani na druhé straně už se skóre neměnilo, ikdyž Sukova rána zblízka do břevna k tomu nebyla daleko. Zápas tak skončil vítězstvím domácích v poměru 3:1. Dobrovice se po třetím kole vytáhla už na třetí příčku a v dalším kole cestuje do Turnova.

Stanislav Chmela, Milan Kubeš

FK Dobrovice - TJ Sokol Jablonec n. Jiz. 3:1

Dobrovice: Bartoš - Novák, Homola, Váňa, Bém (73. Šídlo) - Golovko (52. Suk), Volf, Patočka, Vajgl (61. Vodička) - Miškovský (67. Osvald), Rudolf (78. Cigánek)

Jablonec: Šebek - Hlubuček, Soběslav (74. Barcuch ), Kmoníček, Šilhán (61. Dorničák) - Krejčík, Linka, Jiroušek, Povr, Krystan - Kuhn