FK Dobrovice - Sokol Dobřichovice

15.04.2012 Kategorie: Tým A

Ve 21. kole k nám přijel letošní nováček krajského přeboru Sokol Dobřichovice, 11. celek tabulky, jehož obrana byla s 44 obdrženými góly třetí nejhorší v soutěži. Na jaře však Dobřichovice už 3x zvítězily, k tomu remízovaly s lídrem tabulky Kutnou Horou a jen jedinkrát prohrály.

Naši borci na dobřichovické vlétli v sestavě, která v minulém kole senzačně otočila zápas v Čáslavi (Jílek v záloze místo Jiránka), drželi míč a tlačili se do šancí. Žel žádná ne a ne vyústit v první gól. Balon těsně míjel tyče, trefovali jsme brankáře a nejednu naši slibně se rozvíjející akci ukončil střemhlavý let některého dobřichovického sokola na trávník a následný hvizd rozhodčího. Zato když se nedaleko pokutového území skácel náš Ansuma, pískali jen rozhořčení diváci na mlčícího sudího.

Náš nápor postupně opadl, hra se vyrovnala a prvou půli dokonce hosté zakončili sérií nebezpečně zavánějících rohových kopů a krásně kopnutou standardkou skoro z půlky hřiště, kterou náš Bartoš tak tak vytáhl nad břevno. Hráči tedy do šaten odcházeli za stavu stále vyrovnaného a diváci na párek za stavu značně nervózního.

Druhé dějství je naštěstí brzy uklidnilo. Ve 46. minutě sice ještě nemohli uvěřit, že neskutečný závar po rohovém kopu neskončil změnou skóre, o dvě minuty později už ale mohli slavit. Zleva přišel do vápna centr na Ansumu, ten vystřelil přes hlavu, brankář míč jen odrazil, náš kanonýr střihl nůžkami podruhé a prvním zásahem strhl gólovou lavinu. Uběhly 4 minuty, stejný hráč potáhl míč středem hřiště, nenechal se od něj odstavit a z hranice vápna obstřelil brankáře. Šest minut na to stál uprostřed akce, kterou začali Čech a Miškovský, prodloužil nalevo na Jílka, ten zvýšil na 3:0 a stal se obětí další Ansumovy originální gólové oslavy (hledejte v záznamu na www.tv.tycom.cz).

Upokojené mužstvo prostřídalo Jílka s Jiránkem a Tumu s Býmem, ale krasojízda pokračovala. V 69. minutě Patočka rozehrál přímý kop, míč se k němu vrátil a jeho druhý pokus už našel správnou hlavu - Pečínkovu, a vedli jsme 4:0. A když Ansuma o dvě minuty později završil hattrick perfektním vychytralým lobem z dobrých 40 metrů, mohl se v klidu nechat vystřídat Kořínkem a z hřiště vyprovodit dlouhým potleskem vděčných příznivců.

Čestný dobřichovický úspěch zaznamenal po rohu hlavou hostující Pecinovský, našinci na tribuně i na trávě si ale i přesto konec zápasu vyloženě užívali. V 78. minutě namazal hostující strážce svatyně našemu Miškovskému, jež jej ihned vytrestal, a v 87. minutě završil účet na konečných 7:1 Čech.

Hráči a celý realizační tým po zápase oslavili nejen další skvělý výsledek, ale též středeční narození Melanie Čáslavové, dcery našeho sportovního manažera Davida Čáslavy, kterému srdečně blahopřejeme, a malé Melanii přejeme mnoho zdraví a krásný dlouhý život.

Také naši největší konkurenti si za toto kolo připisují po třech bodech, Kutná Hora přejela Benátky 4:0 a Český Brod vykradl Beroun 1:3. Postavení na prvních třech místech tabulky se proto nemění, jsme stále druzí o 8 bodů a na třetí místo držíme jednobodový náskok.

-sch-

FK Dobrovice