FK Dobrovice - Sokol Brozany 2:2

16.02.2015 Kategorie: Tým A

V dalším přípravném utkání jsme v Mladé Boleslavi remízovali s vedoucím celkem divize B.

Ve středu 18. února od 18 hodin se Dobrovice na hřišti za Pastelkou střetne s vedoucím celkem Libereckého krajského přeboru, s SK Semily.

FK Dobrovice - SK Sokol Brozany 2:2

25. Homola, 59. Janda – 2. Franc, 5. Marič

Dobrovice: Pávek – Janda, Homola (46. Soběslav), Váňa, Šidlo (68. Rudolf) - Rudolf (46. Golovko), Patočka (46. Osvald), Krystan, Cigánek (46. Vajgl) - Synek (46. Volf), Suk (68. Synek)

Chyběli: Bartoš, Novák, Kubelka, Miškovský D.

Brozany: Starczewski – Bittengel, Uka, Tupý, Vacek – Černý I. (46. Henzl, 50. Kühn), Cibulka, Klimpl (46. Kopecký), Marič (46. Černý II.) – Šollar, Franc

Utkání začalo zostra a již ve druhé minutě jsme inkasovali po skvěle sehrané hostující kombinaci ze středu hřiště na jeden dotek na nabíhajícího útočníka, který se dostal za obranu a nedal šanci Pávkovi v domácí brance. Další pohroma na nás čekala už za tři minuty, kdy pro evidentní ofsajd přestali dobrovičtí obránci hrát, ale rozhodčí nechal pokračovat, čehož hosté využili náramně a sami dva hostující hráči postupující na osamoceného Pávka zvýšili skóre na 0:2. Hosté v první čtvrthodině byli perfektní jak pohybově, tak i na míči, a domácím chvilku trvalo, než se srovnali.

Dobrovice se rozehrávala pomalu, ale zato jak již bývá zvykem se spoustou přihrávek na jeden dotek v neustálém pohybu, a najednou se šance začaly objevovat. Nejprve po rohu Cigánka hlavičkuje ve 20. minutě zcela sám na malém vápně Šidlo těsně nad. Poté po krásné kombinaci na jeden dotek po ose Krystan, Patočka, Rudolf, se dostane za hostující obranu Synek, kličkou se zbaví i hostujícího brankáře, který ho ale kosí k zemi. Nařízenou penaltu bohužel Krystan neproměňuje, brankář vyráží na rohový kop. Poté po kombinaci z levé strany zakončuje znovu Synek, ale pro ofsajd není jeho branka uznána.

Ve 25. minutě se nám již branku podaří vstřelit po na krátko rozehraném rohu. Rudolf si pohraje s dvěma obránci a střílenou střelou na přední tyči nachází zcela volného Homolu, který snižuje na 1:2. Poté již zcela ovládají hru domácí, ale hostující obrana již další chybičku do poločasu neudělala. Naopak ve 44. minutě hosté zahrozí, po rychlé kombinaci se dostávají do přečíslení, ale jejich střelu z 15 metrů skvěle chytá Pávek v domácí brance.

Ve druhém poločase se domácí dostávají ještě do většího tempa a doslova v určitých částech utkání nepustí hosty z jejich vlastní poloviny. Rychlé kombinace na jeden dotek zakončují nejprve Volf nad, poté Vajgl střelou vedle. Až v 59. minutě po dlouhém vhozeném autu Golovka se k odraženému míči dostane zcela volný Janda a ranou na zadní tyč z 22 metrů srovnává skóre na 2:2.

Hosté mají ve druhém poločase pouze dvě brejkové šance, jednu chytá Pávek a druhou domácí obrana včas zachytí. Naopak před hostující brankou je neustále živo, ale ke vstřelení třetí branky, která by strhla remízový stav na dobrovickou stranu, schází vždy onen pověstný krůček.

TJ Jiskra Domažlice 28.10.
vs. So
FK Dobrovice 14:30