Byli jsme fotbalovĕjší a zaslouženĕ jsme vyhráli

14.04.2014 Kategorie: Tým A

Druhá Dobrovice hrála podruhé za sebou proti čtvrtému celku tabulky. Minule si ze Dvora Králové přivezla bod a na jeho příčku se posunuly Živanice. Těm se na jaře daří a s 13 body z prvních 5 kol se s Vysokým Mýtem dělily o post nejúspěšnějšího týmu jara. Zdobí je především silná obrana, když hned čtyřikrát z 5 kol dokázal jejich brankář a kapitán Ottmar udržet čisté konto.

Dobrovický trenér Hejno proti nim postavil tři typické útočníky, rozestavení 4 – 3 – 3 se pouze při ztrátě balonu mělo měnit na opatrnější 4 – 4 – 2. Roli půl útočníka, půl záložníka plnil Miškovský, který také převzal úlohu kapitána. Stoper Lukáš se sice po 5-ti zápasovém trestu vrátil do sestavy, kapitánské pásky se ale na vlastní žádost vzdal.

Od počátku byla z domácích cítit velká chuť po vítězství. Tři útočníky vydatně podporovali i oba krajní záložníci, Ottmar si však proti nim dlouho počínal úspěšně. Zblízka do něj pálil Miškovský a Froněk v podobné situaci netrefil bránu. Domácí měli převahu, hosté ale zprvu vůbec nepůsobili bezzubým dojmem. V první šanci jejich hráč těsně před dobíhajícím Bartošem překopl bránu, podruhé dokonce dobrovický brankář vytěsnil jejich střelu na tyč. Skóre se tak poprvé pohnulo až téměř po půl hodině hry. Froňkův přetažený, lehce tečovaný centr vrátil hlavou před bránu Vajgl a Miškovský se před zívající bránou nezmýlil.

S blížící se pauzou přidali hosté na obrátkách. Jejich rodící se tlak vyprodukoval nebezpečný závar a velmi nepřesnou střelu a poté byl rázně ukončen. První brejk zakončil Golovko střelou těsně vedle tyče. Sotva minutu poté prodloužil Křelina hlavou na Froňka, ten prosprintoval mezi stoickými obránci a podél brankáře poslal míč do sítě.

Druhá půle pokračovala v podobném duchu. Domácí byli fotbalovější, důraznější v napadání, další gól jim ale dlouho přán nebyl. Křelina hlavou sklepl Froňkovi, ten ale pouze líznul boční tyč. Vajglův centr jen o kousek nenašel vhodného adresáta a ten Cigánkův sice našel hlavu Lukáše, míč z ní ale do sítě nezamířil.

Ke konci už hostům nezbývalo než otevřít hru a riskovat samostatné úniky dobrovických forwardů. A ty se skutečně dostavily. První dva neuspĕly, zadařilo se až střídajícímu Tumovi. Poprvé utekl po pravé lajně tři minuty před koncem a jeho centr poslal hlavou do sítě Boško. Podruhé minutu před závěrem, do jeho příhry se vložil Ottmar, odražený balon ale zavěsil dobíhající Osvald.

Dobrovický trenér Hejno byl s výkonem svých svěřenců velmi spokojen: „Kluci k zápasu přistoupili svědomitě. Po dobrém herním projevu jsme dali dva góly, ke konci šel soupeř do rizika a my to dokázali ztrestat.“ Dobrovice si poradila s dosud nejúspěšnějším celkem jara, prodloužila šňůru bez prohry na svém stadionu na 13 zápasů a stále drží druhou příčku. Příští sobotu zajíždí do Železného Brodu a za dva týdny hostí Jablonec nad Jizerou.

Stanislav Chmela

FK Dobrovice - TJ Sokol Živanice 4:0

Sestava: Bartoš - Novák, Lukáš, Váňa, Bém - Golovko (69. Cigánek), Patočka, Vajgl (82. Jílek) - Froněk (78. Boško), Křelina (60. Osvald), Miškovský (85. Tuma)

Branky: 28. Miškovský, 42. Froněk, 87. Boško, 89. Osvald