Hořká tečka za vydařeným podzimem

18.11.2013 Kategorie: Tým A

Fotbalová Dobrovice má důvod slavit – druhé místo po polovině divizní soutěže je jejím historicky nejlepším výsledkem. Radost z úspěchu ale pořádně zkalilo poslední podzimní utkání. „Chvíli po zápase jsem byl ve smrti. Slušně řečeno jsme se o výhru připravili vlastními hrubými chybami.“ láteřil spravedlivě rozhořčený trenér Petr Hejno.

Souboj s předposledním celkem tabulky, nováčkem z Vysokého Mýta, měl být jednoznačnou záležitostí. Domácí ještě letos na své půdě neprohráli a bodovou ztrátu jim přivodila jen bezgólová remíza se silným Dvorem Králové. Do Vysokého Mýta se pustili zhurta a nezkušený host se mohl o fotbalovost snažit sebevíc, míče ale mnoho čichnout nedostával. Poprvé byl blízko inkasované brance při Miškovského hlavičce, která se však pouze otřela o břevno. Skóre tak otevřel až Vajgl, který se ve 22. minutě natlačil před dva obránce a ve skluzu do sítě usměrnil Osvaldův centr.

První gól měl domácí uklidnit, místo toho se záhy rozčilovali, když neúspěšně reklamovali stažení Miškovského v malém vápně. Pět minut před koncem půle se domácí dožadovali rohového kopu, pomezní ale situaci viděl jinak, a když záhy hlavní sudí v rychlém sledu přešel dva nevybíravé zákroky hostujících hráčů, vyslechl si od dobrovického kapitána Lukáše ne příliš vhodně formulovanou výzvu ke zvýšení kvality svého výkonu. Ten si věc vyložil po svém a Lukáše poslal předčasně do kabin.

Nevyužití velkých gólových příležitostí, které si poté Dobrovice i v deseti dokázala vypracovat, označil Hejno za stejné, ne-li větší chyby, jako Lukášův zkrat. Hostující gólman si šťastně poradil s Boškovou hlavičkou i s Vladykovou volejí z těsné blízkosti, Golovkova hlavička zamířila těsně nad jeho břevno, a když na něj mohl Boško jít zcela sám, patrně ve snaze o překvapivý lob jen vysoko přestřelil. V 74. minutě hostující hráč stojící ve zdi odvrátil Vajglův přímý kop raději rukou než obličejem, penalta se ale nepískala a místo toho se prosadili hosté. Dlouhý nákop prošel až k nikým nehlídanému Kopeckému a hosté vcelku nezaslouženě srovnali skóre. Kromě této příležitosti, kterou jim vytvořila chybou domácí obrana, si v přesile vypracovali pouze několik pěkných střel ze střední vzdálenosti a situaci z 82. minuty, kdy netakticky vyběhlého a obloučkem překonaného Bartoše zastoupil před brankovou čarou Novák.

Mezi tři tyče už nezamířila ani hlavička Radka Miškovského na konci rychlého dobrovického brejku těsně před koncem utkání a soupeři se rozešli smírně. Dobrovice už nemohla přijít o výtečnou druhou příčku, remízou se ale její ztráta na vedoucí Novou Paku zvýšila na 5 bodů. „Velká škoda ztráty bodů v domácím prostředí s tak lehkým soupeřem.“ shrnul vše trenér Hejno.

Stanislav Chmela

Dobrovice: Bartoš - Novák, Lukáš (41. Č.K.), Vladyka, Bém - Golovko, Váňa, Osvald (81. Miškovský R.), Vajgl - Miškovský D. (46. Cigánek), Froněk (51. Boško)

Vysoké Mýto: Černík – Pecháček, Kráčmer, Živný, Žák – Krpata (85. Dvořák), Ráliš, Kopřiva, Matula (76. Valášek) – Krátký (52. Sklenář), Kopecký

Branky: 22. Vajgl – 77. Kopecký

Diváků: 180

Rozhodčí: Šimeček – Teuber, Kyncl

 

foto Martina Mikulíková

Celou fotogalerii naleznete na facebooku FK Dobrovice

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FK Dobrovice
vs.
SK Sokol Brozany
SK Viktorie Jirny
vs.
FK Dobrovice
FK Dobrovice 2
vs.
FC Slavoj Vyšehrad 0

Naši partneři: