FK Dobrovice - SK Viktorie Jirny 1:3

06.10.2012 Kategorie: Tým A

Deváté kolo přineslo souboj domácí Dobrovice s hosty z Jiren, kteří v té době beze ztráty jediného bodu vedli tabulku se sedmibodovým náskokem. Z domácí sestavy vypadl Bým a na poslední chvíli také Gába, záloha hrála v sestavě Zbončák, Patočka, Cigánek, Mrklas a Zbončákovo místo v obraně zaujal Pečínka. Hostům se naopak do sestavy vrátil dřívě hvězdný útočník Kincl.

Začátek utkání zachytili lépe domácí hráči a v prvních minutách se zdáli být aktivnější. Zkušení hosté je však pustili do jediné větší šance, a to když ve 12. minutě Zbončák utekl o 17 let mladšímu Beranovi, dalekonosným centrem našel ve vápně Ansumu a ten z voleje zpracoval, vystřelit jej však brankář hostí Štěpnička již nenechal.

V podstatě z protiútoku přišla pohroma. Mrvík neodvrátil Špidlenův centr, Kincl míč zpracoval a Mbah krásnou střelou z první k tyči překonal Bartoše. Domácí se nepoložili, už za dvě minuty se opět do šance dral Ansuma, skórovali však opět hosté a opět vytěžili gól prakticky z ničeho. Chybou domácích, kdy se obrana nedohodla s brankářem, získali rohový kop, zahrál jej Jindráček a nejlépe si na něj naskočil metráček Kincl.

Poté již hra domácích přeci jen znervózněla, čemuž napomáhala také symfonie pro jednu píšťalku v podání sudího Kříže. V 31. minutě hezky vystřelil Cigánek a na druhé straně se před Bartošem ve velké šanci zjevil Jindráček, oba gólmani však kryli.

Domácí fanoušci byli stále více nespokojeni s výkonem rozhodčího. Jen během pěti minut od 37. minuty neodpískal dva jasné fauly na dobrovické hráče, třetí dokonce otočil proti nim a další dvě sporné situace rozsoudil vždy ve prospěch hostí, takže když ve 42. minutě po dlouhé době písknul proti Jirnám, vysloužil si obrovský ironický potlesk celého obecenstva.

Ještě před koncem poločasu vystřídal Mrklase Miškovský. Jedinou zbývající šanci první půle si však připsali hosté, když Beran vystřelil metr na Bartošovu bránu.

Začátek druhého poločasu dokonale vyšel hostům. Hned ve 46. minutě opět využili chybu domácích, když si Bartoš nechal vlevo od brány vypíchnout míč Vojtou a Beran se sám před prázdnou bránou nemýlil. V 54. minutě tak přišlo střídání brankářů. Ani za stavu 0:3 neztráceli domácí hráči aktivitu a chuť vstřelit gól. Jejich centry však dlouho v pokutovém území nacházely pouze hostující obránce.

V 56. minutě se v zajímavé pozici ocitl Miškovský, Obermajer se do něj opřel a poslal jej k zemi, faul se opět nepískal. Po rohovém kopu vyslal nebezpečnou střelu Vladyka, Štěpnička znovu kryl. V 67. minutě předvedl parádu Ansuma. Důrazem získal míč na Šimkovi a Obermajera obešel kličkou á la Zidane, předložený míč však Miškovský poslal brankářovi do náruče.  V 74. minutě hostům Cigánek předvedl, jak umí kopat přímé kopy, krásná střela ze 30 metrů prolétla jen velmi těsně nad břevnem.

V 79. minutě se Ansuma i přes jasné držení Šimka dostal v pokutovém území ke střele. Penalta se nepískala, míč za brankářova záda neprošel. Vzápětí však Zbončák poslal do vápna centr, na který nedosáhl žádný z obránců, Ansuma míč pod padajícím brankářem poslal do sítě a domácí fanoušci konečně mohli propuknout v jásot.

Zbytek zápasu přinesl po jedné větší příležitosti na obou stranách. Ansuma se marně dral do šance po pohledném ťukeci s Miškovským a domácího brankáře pěknou střelou vystrašil střídající Lemchi.

Slovo trenéra Marušky k zápasu: „Do začátku utkání jsme vstoupili aktivně a vytvořili jsme si gólovou šanci, kterou Musa neproměnil. Jirny nás prakticky z protiútoku potrestaly brankou, které předcházely naše hrubky. Dál jsme hráli naši hru, ale bohužel po standardní situaci nás soupeř znovu potrestal.
Do druhého poločasu jsme šli se záměrem dát co nejdříve kontaktní gól, ale stal se pravý opak a soupeř šel do třígólového vedení. S tak kvalitním mužstvem jako Jirny jsou, prostě nemůžeme udělat tolik HRUBÝCH chyb. Soupeř prakticky trestá jakoukoliv chybu. Myslím si, že na šance to bylo vyrovnané utkání, ale rozhodla kvalitnější hra soupeře v obou vápnech.
Klukům chci poděkovat, že i za stavu 0:3 chtěli s vývojem utkání něco udělat a dřeli až do konce.“

Zápas potvrdil, že Jirny především zkušenostmi kádru výrazně převyšují úroveň ostatních divizních týmů a svým zarputilým setrváváním ve čtvrté lize, které i přes osmi-milionový rozpočet vysvětlují finančními důvody, zbytečně drásají nervy příznivců ostatních týmů. Rozhodčí pak ani nemusí záměrně pískat pro Jirny, stačí, aby podal běžný podprůměrný výkon, a vyslouží si nenávistné reakce rozčílených fanoušků. Jirenští si pak s sebou musejí vozit partu holohlavých hromotluků, aby vůbec odjeli zdrávi. Takto bohužel vypadá odvrácená strana fotbalu.

Jirny dalším vítězstvím navýšily náskok v čele tabulky na 8 bodů, Dobrovice se naopak o příčku propadla, nyní je pátá se ztrátou tří bodů na Kutnou Horu, která se vyhoupla na druhé místo díky remíze Mšena ve Dvoře Králové. Příští týden Dobrovice zajíždí do Nové Paky. Hraje se v sobotu od 16 hodin a všichni příznivci jsou zváni.

FK Dobrovice 1:3 SK Viktorie Jirny
Bartoš (54' Kratochvíl) - Pečínka (82' Bým), Vladyka, Mrvík, Tuma - Zbončák, Patočka, Cigánek, Mrklas (39' Miškovský) - Ansuma, Boško Diváků: