FK Dobrovice - SK Semily

08.09.2012 Kategorie: Tým A

Oproti minulému kolu vyměnily oba týmy po jednom útočníkovi. Hosté nahradili zkušeného Zboroně mladíčkem Kázmerem a domácí postavili místo Jílka posilu z B týmu Boška. Dobrovice v předešlém kole poprvé prohrála, Semily naopak konečně vstřelily gól a získaly alespoň bod. Přesto byli domácí favority a tuto roli od počátku potvrzovali naprostou převahou v držení míče. Hosté se snažili trpělivě bránit a v prvních minutách se jim skutečně dařilo nepustit domácí na dostřel vlastní brány. Konkrétně v prvních sedmi minutách.

Potom Cigánek z první poslal míč na křídlo Zbončákovi, ten využil volný prostor, uháněl kupředu a odcentroval do vápna, kde si oba semilští stopeři nechali vyklouznout Ansumu a ten hlavou uklidil míč do sítě. A se šancemi se roztrhl pytel. V 10. minutě Gába vypíchnul Hrmovi balon, dopravil ho do vápna a zpětnou přihrávkou oslovil nabíhajícího Cigánka, kterému ale střela příliš nesedla. Dvě minuty na to propadl Tumův centr přes všechny obránce až na Patočku, který jej dorazil jen těsně vedle. V 15. minutě zabojoval Ansuma na půli hřiště a udržený míč poslal Cigánkovi, ten jej potáhl a odcentroval před bránu, kde dobrovický Ghaňan předvedl efektní, avšak tentokrát nikoli efektivní nůžky.

Ve 22. minutě se hosté poprvé dostali ke střele, mířila ale vysoko nad. Hned nato přišla další velká příležitost domácích. Boško obloučkem přehodil obránce, Ansuma se s míčem hnal na brankáře a byl stažen k zemi, takže rozhodčí Myška odpískal penaltu. V souboji kapitánů mužstev se postavil exekutor Vladyka proti brankáři Koudelkovi. A selhal, Koudelka vystihl směr a míč vyrazil na roh. Radost hostí však neměla mít dlouhého trvání. Semilští opět ve vápně neuhlídali Ansumu, ten si Cigánkův roh zpracoval a přesnou střelou k levé tyči skóroval podruhé.

Ještě do poločasu mohlo být nadto veseleji. Patočka přiťuknul na Boška, který šel nikým a ničím netísněn na brankáře, měl ale trestuhodně rozhozená mířidla. Také semilští si ještě do poločasu vypracovali náznak šance, Hrmovi chybělo jen pár centimetrů, aby se po rohu dostal k hlavičce přímo před Bartošem.

Po pauze již Dobrovice nepokračovala v jasné herní dominanci, výraznější šance si však opět vytvořili pouze domácí, i když jich už nebylo tolik, jako v první půli. Ansuma mohl jít sám na brankáře, byl mu však odmáván ofsajd. Také střídající Beran se po dobré přihrávce Kořínka dostal tváří v tvář hostujícímu strážci svatyně, vhodný okamžik ke střele či přihrávce však prováhal. Po dlouhém míči natlačil Ansuma tělo před obránce Kočího a vynutil si faul za žlutou kartu, následný trestný kop už domácí nevyužili. Dvě stě spokojených diváků tak vidělo domácí vítězství 2:0.

Trenér FK Dobrovice Jiří Maruška: „Naším cílem bylo vstoupit do utkání aktivně a soupeře zatlačit na jejich polovině. To kluci splnili a vytvořili si tlak. Z toho pramenily naše šance a dvě jsme dokázali proměnit. S druhým poločasem už nejsem tak spokojen. Soupeř neměl co ztratit a hrál vysoko na naší polovině a my jsme nebyli dost aktivní.
Ale celkově si myslím, že jsme měli hru pod kontrolou a za první poločas jsme si zasloužili vyhrát.

Dobrovice se výhrou posunula na pátou příčku tabulky, kde má stejný počet bodů jako čtvrtá Kutná Hora a jablonecké Mšeno na třetím místě. Druhou příčku stále drží Dvůr Králové, příští týden však zajíždí na hřiště suverénně vedoucích Jiren, odkud si nikdo body neodváží, i kdyby u toho měl fotbal trpět sebevíc. Nás naopak čeká výlet do Lhoty pod Libčany, která je zatím poslední s jediným bodem a skóre 3:15.

FK Dobrovice A 2:0 SK Semily
Bartoš - Tuma, Mrvík, Vladyka, Pečínka - Cigánek, Gába (79' Bým), Patočka, Zbončák (72' Kořínek) - Ansuma, Boško (66' Beran) Diváků: