FK Dobrovice - SK Polaban Nymburk 3:2

12.07.2015 Kategorie: Tým A

V prvním přípravném utkání, hraném v sobotu 11.7.2015 v Rejšicích, Dobrovice o gól porazila divizního nováčka. Trenér Hejno postavil všechny hráče, kteří jsou v Dobrovici na testech, a v první pĕtiminutovce bylo vidĕt, že se mužstvo sehrává. Přesto ale již v 7. minutĕ šlo do vedení po perfektní kombinaci po ose Osvald, Volf, Liška, Boček, Bernát. Poslední jmenovaný zakončoval na zadní tyči do prázdné brány.

Dobrovičtí po vĕtšinu zápasu drželi míč a mĕli spoustu dalších šancí. Volf dvakrát skóruje do prázdné, vždy ale pomezní mává ofsajd. Poté ještĕ Boček hlavou orazí břevno a na to se již osmĕlí i hosté. Přímý kop Svobody zpoza vápna se na dvakrát odrazí od zdi k volnému útočníkovi hostí, který tváří v tvář Dĕdkovi v dobrovické bránĕ srovnává skóre. Do poločasu mĕla Dobrovice nĕkolik nevyužitých brejků, neuspĕli Liška, Bernát ani Boček.

Po pauze se obraz hry nezmĕnil, Dobrovice dobývala velký blok Nymburka okolo hranice vápna. Až po hodinĕ hry se vlevo rozebĕhl Sudek a centrem našel Bočka, který ač tísnĕn obráncem, překonává nymburského gólmana. Hostům i ve druhé půli stačila na srovnávací gól jediná šance. Střelu po jejich brejku zastavila tyč, míč se vrátil do hry, po závaru se hosté dostali k další střele, která opĕt trefila tyč, ale tentokrát už se odrazila do sítĕ. Dobrovice si ale zasloužené vítĕzství nenechala vzít. Po skvĕlé kombinaci vysunul Rozkovec Bernáta, který brejk zakončil střelou podél gólmana k levé tyči.

Další zápas sehrají Dobrovičtí ve středu 15. července od 18:00 proti juniorce Slavie Praha. Utkání má zmĕnu místa, hrát se nebude v Rejšicích, ale v Dobrovici na hlavní hrací ploše. Příznivci FK Dobrovice jsou upřímnĕ zváni!

FK Dobrovice - SK Polaban Nymburk 3:2

Sestava: Dĕdek (46. Soukup) - Novák (46. Janda), Hrubý, Šulc, Sudek - Boček, Osvald (46. Krystan), Rozkovec, Bernát (46. Vajgl) - Volf (46. Bernát), Liška (60. Suk)

Volno mĕli: Bartoš, Váňa, Šidlo, Golovko, Patočka, Rudolf, Miškovský, Cigánek

Branky: 2x Bernát, Boček