Dobrovice v atraktivním zápase porazila Turnov a upevnila si vedoucí příčku

30.03.2015 Kategorie: Tým A

Do Dobrovice přijel Turnov bez farmářů ze Slovanu Liberec, s místním lídrem divizní tabulky přesto sehrál poměrně vyrovnané a hlavně oboustranně velmi atraktivní utkání. Dobrovičtí se rychle dostali do dvougólového vedení, ve druhé půli soupeři dovolili během jediné minuty srovnat stav, na konci se však přesto radovali z dalšího vítězství.

Domácí dali vzpomenout na zaspaný úvod derby s Benátkami, když se hned v první minutě dostal do velké šance turnovský Bárta, jeho lob ale kromě Pávka překonal i celou jeho bránu. Místo toho tak udeřilo na druhé straně. Jandův centr gólman Hyka pouze konečky prstů přizvedl a na zadní tyči jej do brány dorazil kanonýr Volf. Oba týmy se potom snažily útočit a střídavě si vytvářely krátká údobí tlaku. Zatímco Turnovští z nich vytěžili jen nemnoho pološancí, z nichž největší byla před koncem půle Bártova střela z první nad břevno, na druhé straně bylo živěji a už ve 12. minutě se Volf trefil podruhé, když si ze všech nejlépe naskočil na Osvaldův přímý kop. Další příležitosti měli Osvald, v trháku lobující těsně nad břevno a později zblízka trefující brankáře, podobně si počínající Kubelka či Krystan, který zpoza vápna vypálil brankáři do rukavic. Před pauzou po skrumáži dokonce zazvonila turnovská tyč.

Stejně jako v minulém kole Homolu o poločase vystřídal Cigánek a na stopera se přesunul Patočka. Dobrovice se usadila v útočné půli, Turnov ji ale pustil do jediné šance, akrobaticky střílejícího Volfa Hyka vychytal. V 63. minutě pak po levé straně upláchnul turnovský Šulc, stínován nastřelil tyč, míč se k němu vrátil, obránce jej zastavil faulem a nařízenou penaltu bezpečně proměnil veterán Papoušek. Uběhla sotva minuta, vpravo prošel před bránu Finklár a střelou z úhlu podél brankáře zápas parádně zdramatizoval!

Dobrovičtí se z šoku rychle oklepali, znovu se pustili do útočení a už v 72. minutě se vrátili do vedení. Cigánkovu střelu ještě Hyka vyrazil, ale pouze k Osvaldovi, který už propálil všechno před sebou. Chvíli na to vyzval Synek Vajgla k trháku z půli hřiště, gólman byl ale u míče včas a Osvaldův následný dalekonosný pokus opuštěnou bránu netrefil. Až pět minut před koncem dal pojistku domácímu vítězství Synek, který zavedl balon až do vápna a Hyku zblízka překonal povedenou střelou. Dobrovičtí zápas dohráli natlačeni před turnovskou bránu. Cigánek předvedl svou stále skvělou techniku, ve vyložené šanci pak ale přestřelil a v zápětí rozhodčí představení ukončil.

Benátečtí v neděli prohráli v Kutné Hoře a dobrovický náskok na čele tabulky se znovu zvýšil na pět bodů. Následující dvě kola odehrají vyslanci města cukru v cizím prostředí - ve Dvoře Králové a v Trutnově.

FK Dobrovice - FK Pěnčín-Turnov 4:2

Branky: 3. a 12. Volf, 72. Osvald, 85. Synek - 64. Papoušek (pen.), 65. Finklár

Dobrovice: Pávek - Janda, Váňa, Homola (46. Cigánek), Šidlo (88. Golovko) - Rudolf (68. Synek), Patočka, Krystan, Osvald, Kubelka (59. Vajgl) - Volf (87. Suk)

Turnov: Hyka - Kratochvíl, Petřík, Novotný, Beníšek - Finklár (75. Tvrdý), Kunst, Papoušek, Bernát - Bárta, Šulc (82. Šteffan)

Rozhodčí: Starý - Drábek, Dujsík. Diváci: 170.

celou fotogalerii naleznete na facebooku FK Dobrovice

FC Slavoj Vyšehrad 0