Turnov mnoho nepředvedl, Picava už je druhá

07.10.2013 Kategorie: Tým A

Od střetnutí dvou ambiciózních týmů se čekal vyrovnaný a napínavý fotbal. Hosté jsou od letoška farmou Slovanu Liberec a kromě libereckých mladíků za ně nastupují také bývalé prvoligové opory Janů a Papoušek. Jenže střelec „Papén“ se v sestavě neobjevil a zbytek turnovského mužstva toho příliš nepředvedl.

Úvodní desetiminutovka ještě byla vcelku vyrovnaná a hosté si připsali nebezpečný pokus Hadaščoka. V 11. minutě se ale z nenápadné, ale o to lépe provedené akce prosadili domácí. Froněk dostal před hranicí vápna míč od Osvalda, potáhl si ho na střed a jeho střela zpoza houštiny těl skočila přesně k tyči. Pět minut na to bylo domácím fandům ještě veseleji. Rohový kop Osvalda propadl před nedůsledně bráněného Lukáše a ten brankáře Zoula z těsné blízkosti propálil podruhé. Picava si ještě do konce půle připsala další dvě šance, nejprve se z úhlu neprosadil Froněk a v poslední minutě pak Osvald ve vápně posunul nabíhajícímu Miškovskému a ten z první trefil břevno. Na druhé straně se předvedl pouze Janů, jehož střela však dobrovickou bránu těsně minula.

Úvod druhé půle podpořil naděje hloučku turnovských fandů. Domácí obrana během chvíle čelila několika útokům, z nichž ten poslední zakončil Finklár ranou zpoza vápna do břevna. Jenže turnovské nadechnutí bylo velmi záhy zadušeno, a to dílem chybou vlastní obrany. Stoper za sebe propustil dlouhý nákop a jeho spoluhráč nechal prchnout Froňka, který ve vápně šikovně přeposlal balon do běhu Miškovskému, a ten ranou z první zvýšil vedení svého mužstva.

V podstatě rozhodnutý zápas se dohrával podle dobrovických not. Šanci zvýšit promarnil v 58. minutě Froněk, když přestřelil v podobné pozici, ze které Miškovský předtím skóroval, a půl minuty na to ani jeho kolega z útoku hodně zblízka neprotlačil balon do brány. Zadařilo se až v 82. minutě po spolupráci střídajících hráčů. Boško zmerčil v náběhu zcela volného Kořínka a ten další ranou z první završil skóre na 4:0.

Dobrovice se po 9. kole vyhoupla na druhé místo tabulky a v sobotu zajíždí ke šlágru kola na půdu třetího Ústí nad Orlicí.