Náchod odjel s prázdnou, Picava drží druhou příčku

04.11.2013 Kategorie: Tým A

Nevydařené svitavské utkání museli Dobrovičtí povinně odčinit domácí výhrou nad třináctým Náchodem. To jim zpočátku svazovalo ruce a nohy. Drželi sice častěji míč, leč nepřesné a uspěchané útočné pasy ve spojení s obranou soupeře vysunutou až na půlící čáru znamenaly, že kloudná příležitost dlouho ne a ne přijít. Naopak, ve 4. minutě po rohovém kopu, hlavičce a teči těsně před Kanavalem na přední tyči měli štěstí, že balon zamířil mimo jejich bránu.

Domácí se ale nervozity postupně zbavili. Ve 22. minutě vyslal Patočka z 25 metrů jedovku, která mířila na střed brány, ale hostující Baláž měl co dělat, aby ji zkrotil. Minutu na to se balon po sérii rychlých přihrávek dostal k Tumovi, jeho centr prodloužil hlavou Miškovský, Osvald vrátil míč do vápna Vajglovi a ten z úhlu parádním angličanem otevřel skóre.

Nadále se hrálo převážně na středu hřiště. Diváky přizvedl ze židlí hlavně rychlý výpad Béma, který zachytil dlouhý Váňův nákop, natlačil se před obránce a zboku pronikl do vápna, jeho rána ale pouze prosvištěla pokutovým územím až do autu. Pár minut před pauzou se v další šanci vyloupl Vajgl, ale z místa, odkud vstřelil úvodní gól, tentokrát bez přípravy vypálil hodně nepřesně.

Do druhé půle hosté vystřídali hned dva hráče a zvýšili snahu o vyrovnání, takže se hra častěji přelévala ze strany na stranu. Balážovu bránu ostřelovali Vajgl a několikrát střídající Boško. V 58. minutě vysunul Boška Patočka, ten vrátil před bránu, ale Miškovský ve skluzu těsně nedosáhl. Hosté se ozvali v 70. minutě nepřesnou střelou Simona a především v minutě 76., kdy hlasitě reklamovali nastřelenou ruku Golovka, stojícího krok před hranicí vápna. Minutu na to neuhlídali Cigánkův přímý kop, který propadl k Boškovi a ten hlavičkou přidal kýženou pojistku.

V 81. minutě vystihl aktivní Boško nepovedenou malou domů, místo střely přihrál na bok Golovkovi, ten už mu před zívající bránu nevrátil a sám ji netrefil. Pět minut před koncem si hosté krátkým tlakem vypracovali dva nebezpečné přímé kopy a především velkou šanci Vrabce, jehož teč z těsné blízkosti ale Kanaval výtečně pokryl.

V 87. minutě se hosté nechali překvapit na krátko rozehraným rohovým kopem, Cigánek po lajně pronikl do vápna a dal pod sebe Vladykovi, jeho rána ale nepronikla houští těl. Rychlý přechod hostí do útoku zhatila jejich ztráta, míč se přes Boška a stopera Lukáše vrátil Vladykovi a ten zblízka pod padajícím gólmanem uzavřel skóre na 3:0 pro domácí.

Dobrovice se drží na druhém místě, 3 body za vedoucí Novou Pakou a již 6 bodů před třetím Turnovem. Předposlední podzimní kolo ji v neděli 10. listopadu zavede na hřiště Kutné Hory.

Stanislav Chmela


FK Dobrovice 3:0 FK Náchod
Kanaval - Novák, Lukáš, Váňa, Bém - Tuma (36. Golovko), Patočka, Osvald (70. Cigánek), Vajgl (86. Jílek) - Miškovský D. (82. Vladyka), Froněk (56. Boško) Diváků:
130
Baláž – Moravec, Kudláček, Kábrt, Nejman – Simon (80. Vrabec), Bohuslav (46. Srkal), Strnad, Malý – Rompotl, Plšek (46. Petr, 67. Vejprava)
23. Vajgl, 77. Boško, 88. Vladyka


foto Martina Mikulíková

celá fotogalerie na facebooku FK Dobrovice

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FK Dobrovice
vs.
TJ Klíčany
TJ Sokol Nespeky 2
vs.
FK Dobrovice 1 n. p.
FK Dobrovice 1
vs.
TJ SK Hřebeč 0

Naši partneři: