FK Dobrovice - FK Náchod

19.11.2012 Kategorie: Tým A

Dobrovičtí si po prohře na půdě silné Kutné Hory chtěli spravit chuť doma proti Náchodu. Ten byl před zápasem v tabulce čtyři místa za Dobrovicí, v zápase se však ukázalo, jak málo tento rozdíl znamená.

Domácím se sice do sestavy vrátil nejlepší střelec soutěže Ansuma, zato z ní však vypadli oba středoví záložníci. Gába dostal trest na tři zápasy po červené kartě v minulém kole, Patočka se omluvil z rodinných důvodů. Jejich místo zaujali Cigánek a Hnízdo. První se pouze přesunul z kraje zálohy a na tuto pozici je dobře zvyklý, druhý však v letošní sezóně nastoupil teprve podruhé.

Domácí se nežinýrovali a na hosty pěkně zostra vlétli. Už ve 37. vteřině musel gólman Baláž zasahovat proti střele Ansumy a po následném rohovém kopu si pěkný střelecký pokus připsal také Vladyka. Hosté během úvodní čtvrthodiny jedinkrát nevystřelili, domácí tlak však vyzněl zcela jalově, neujala se ani Ansumova střela zpoza obránce zakončující líbivou domácí kombinaci přes celé hřiště.

Když se ke vstřelení úvodního gólu neměli domácí, ujali se toho ve 25. minutě hosté. Tuma na půli hřiště neudržel těžký balon po Bartošově výkopu, hostující útočník Kuťák dostal od spoluhráčů ideální míč do volného prostoru mezi obránci a podél padajícího Bartoše jej poslal do brány.

Branka definitivně utnula dobrovickou převahu. Domácí trenér vystřídal nevýrazného Hnízda za Býma, ani ten však nepřinesl výrazné zlepšení. Přesto se v těchto chvílích hrál divácky velice atraktivní fotbal. Míč se přesouval od brány k bráně, domácí se snažili o kombinaci, spolehlivě bránící hosté vyráželi do nebezpečných brejků.

Ještě před koncem poločasu dostali domácí po faulu na Miškovského možnost zahrávat přímý kop téměř z hranice vápna. Netradičně se jej místo Cigánka ujal Čech, zeď obstřelil a mířil dobře k tyči, gólman se však stihl přemístit.

Úvod druhé půle patřil znovu domácím. Ansuma hlavičkoval z vápna těsně nad po přetaženém centru Zbončáka a následném centru Čecha z druhé strany. Velkou šanci zazdil v 57. minutě Miškovský, když šel spolu s Ansumou sám proti jedinému obránci a brankáři, akci ale místo příhry řešil střelou, která mu pohříchu nesedla. Jen dvě minuty na to se po nepovedeném obráncově odkopu dostal k míči Čech, srovnal si jej na levačku a trefil tyč náchodské branky. Kýžené vyrovnání přišlo v 65. minutě. Tuma centroval, Miškovský ve vápně zpracoval a zblízka poslal míč do sítě.

Hosté však i po vyrovnání působili v obraně jistěji a jejich rychlé protiútoky dělaly domácím velké potíže. Kuťák se středem probil přes dva naše hráče a dral se do šance, v jiné situaci po přízemním centru a teči Bartošových rukavic zůstal míč nekonečně dlouhou vteřinu ležet osamocen metr před zívající bránou.

Když už se zdálo, že zápas skončí remízou, kterou by si snad i domácí za neutuchající, i když upracovanou a nepřesnostmi poznamenanou snahu zasloužili, přišel v nastavení blikanec stopera Mrvíka, který ve vápně loktem udeřil protihráče, a to dokonce mimo souboj o míč. Po zásluze vyfasoval červenou a náchodský Hubka penaltu bez zaváhání proměnil.

Vyjádření trenéra Jiřího Marušky: "Máme za sebou poslední zápas před domácím publikem, který se nám příliš nepovedl. Naše hra byla jako v posledních kolech spíše křečovitá a upracovaná, chyběla nám lehkost a důraz v zakončení. První poločas jsme byli bez pohybu a soupeř nás přehrával. Co se týče druhé půle, trochu jsme přidali na důrazu a vytvořili si i šance, ale bohužel jsme neproměnili ani ty stoprocentní. Vyvrcholilo to zkratem Martina Mrvíka, který ve vápně za stavu 1:1 v 90. minutě nepochopitelně udeřil protihráče bez míče. Nedaří se nám zlepšít herní projev, protože neustále řešíme problémy se sestavou. Do zápasu nemohl nastoupit Patočka, který řešil rodinné problémy, a Gába, který má stop na tři utkání. Musíme dál pracovat na zlepšení herního projevu a pokusit se ustálit sestavu."

Dobrovičtí se tak v tabulce propadli už na 10. místo. Naději na zlepšení celkového podzimního účtu ještě skýtá dohrávka 12. kola, ke které Dobrovice zamíří na půdu aktuálně druhého Mšena. Zápas na předměstí Jablonce nad Nisou začíná v sobotu 24. listopadu v 10:15 a všichni věrní dobrovičtí fanoušci jsou srdečně zváni.

FK Dobrovice 1:2 FK Náchod
Bartoš - Tuma, Mrvík (90' ČK), Vladyka, Pečínka - Čech, Cigánek, Hnízdo (31' Bým), Zbončák - Miškovský, Ansuma Diváků:
170
Baláž - Nejman O., Rompotl, Hubka, Gross – Simon (86' Vejprava), Hubička, Punar (73' Vrabec), Petr - Kuťák, Malý (78' Nejman D.)
Branka: 65' Miškovský
Branky: 25' Kuťák, 90+' Hubka (z pen.)

Stanislav Chmela

TJ Jiskra Domažlice 28.10.
vs. So
FK Dobrovice 14:30