Táborsku málem zazpíval kanár

20.08.2015 Kategorie: Tým A

Jarní trenér Baníku Ostrava a staronový kouč Táborska Petr Frňka navštívil předehrávku ČFL v Dobrovici, z béčka si ale zřejmě mnoho adeptů do druholigového A mužstva nevytipoval. Hosté v souboji nováčků jakžtakž Picavě stačili v první půli, ale po přestávce naprosto odpadli a prohráli 0:5.

Paradoxně Táborsko mohlo otevřít skóre, v 15. napálil Nohava z přímého kopu tyč. Zato když z podobně nadějné pozice po chvilce poslal Dordič míč na parkoviště, vyletěl kouč Pleticha ze střídačky: „Jsem tady pro srandu králíkům? Tak se trénujte sami!"

Dobrovice často střílela, hodně pokusů bylo zblokovaných, a co prošlo Patočkovi nebo Kotyzovi, pochytal spolehlivý Bojčuk. Až ve 35. minutě hlediště rozjásal Volf, když uklidil míč zblízka do sítě po Bernátově centru.

Na začátku druhého poločasu zažili Dobrovičtí déja vu. Stejně jako v sobotu nebylo pro Kotyzu překážkou, že rozhodčí vytáhl faul v šestnáctce na velké vápno. Síť z trestného kopu doslova počechral – 2:0.

A skóre dál narůstalo. Po Vajglově průniku se už penalta pískala a faulovaný hráč ji proměnil. Stoszkův samostatný nájezd pak zneškodnil brankář Bartoš. Na druhé straně vypíchl hostům rozehrávku Patočka a z přečíslení tří na jednoho se Sodomou a Bočkem si vychutnal lahůdkové zakončení Kotyza. V 85. minutě zvýšil na 5:0 křížnou střelou čerstvý Krystan, jen Sodomovi opět nebyl gól v ČFL přán ani když se spoluhráči znovu rozebral táborskou obranu. Bojčuk skvělým zákrokem alespoň nedovolil zazpívat kanárkovi.