FK Dobrovice A - Sparta Kutná Hora

12.03.2012 Kategorie: Tým A

Zápas proti Kutné Hoře byl jasný šlágr 16. kola, souboj druhého proti prvnímu celku soutěže. Pokud bychom zvítězili, náskok Kutné Hory by klesl na 4 body a my bychom uhájili druhé místo v tabulce před pronásledovateli. Libiš byla za námi zpět o 3 body, Úvaly o 2 body a Český Brod byl třetí jen o skóre. O to větší škoda, že jsme nemohli využít plné podpory našich fanoušků, neboť jsme kvůli stavu našeho domácího trávníku museli vzít za vděk azylem na umělé trávě v Benátkách nad Jizerou.

S týmem už trénuje i Martin Zbončák, na soupisce týmu ale před zápasem ještě chyběl. Nastoupili jsme v sestavě Bartoš v bráně, kapitán týmu Vladyka a Mrvík jako stopeři, na krajích obrany Pečínka a Tuma, v záloze Čech, Patočka, Gába a Jiránek a v útoku David Miškovský a Ansuma.

Zápas jsme začali aktivně a drželi se převážně na soupeřově půli, bohužel ale v uctivé vzdálenosti od brány. První naše zajímavější akce se odehrála až ve 28. minutě. Ansuma, který sám akci na středu hřiště založil a míč se k němu na vápno vrátil přes Miškovského, Čecha a Pečínku, zakončil tísněn obránci pěknými ale nepřesnými nůžkami. Na tuto akci záhy odpověděla Kutná Hora rychlým útokem po pravé straně hřiště, který po přesné křižné přihrávce zakončil osamocený hráč nabíhající na levém křídle. Brankář Bartoš se snažil, seč mohl, ale míč i přes teč jeho rukavic skončil v naší síti. Dobrovičtí zbraně nesložili a opět v rychlém sledu odpověděli akcí Čecha, který zprava na hranici velkého vápna přešel přes dva protihráče, sám ale nevystřelil a spoluhráč, ke kterému se dostala jeho přihrávka, střílel vysoko nad. Chvíli před koncem první půle se do další šance dostával Miškovský a byl ve vápně zastaven dost nevybíravým zákrokem, penalta se ale nepískala.

Do druhé půle nastoupil místo Jiránka Mrklas. Hra pokračovala v podobném duchu, kdy jsme byli aktivnější, ale soupeř stále těžil z našich nepřesností. V 60. minutě jsme po dalším rychlém protiútoku obdrželi druhou branku. Třetí mohla následovat jen o 5 minut později, kdy se další protihráč dostal sám před Bartoše, který nás ale tentokrát podržel. Ani po druhé obdržené brance jsme neustupovali od aktivní hry, které chyběla jen přesnost ve finální fázi. K zakončení jsme se dostávali jen zřídka, v 66. minutě Mrklas nezpracoval centr v pokutovém území, v 68. chyběly Ansumovi jen centimetry k tečování Pečínkovy střely. V 75. minutě vystřídal Jílek Čecha, v 84. Radek Miškovský Tumu. Nepřesná střela Patočky z dobrých 40 metrů ani střela Davida Miškovského těsně mimo po pěkné spolupráci Mrklase a Ansumy už změnu skóre nepřinesly a zápas tak skončil 2:0 pro hosty z Kutné Hory.

Trenér Jiří Maruška nám zápas shrnul takto: ,,Z mého pohledu jsme byli celý zápas aktivnější, ale bohužel jsme si nevytvářeli šance ke vstřelení branky. Náš přechod do útočné fáze byl křečovitý a docházelo ke spoustě nepřesností. Kutná Hora hrála v obranné fázi velmi zodpovědně a nedělala hrubky. Soustředila se na rychlé protiútoky a bohužel dva z nich po našich individuálních hrubých chybách využila. Zápasy se rozhodují ve vápnech a tam jsme nebyli dostatečně důrazní. Jsem zklamán z výsledku, ale musíme uznat sílu soupeře. Přesto bych chtěl mužstvo pochválit za nasazení a přístup. Máme před sebou ještě čtrnáct kol a je potřeba se na ně soustředit."

Naši nejbližší konkurenti v boji o druhé postupové místo si bohužel vedli lépe. Úvaly porazily Mnichovo Hradiště 1:0, Libiš vyhrála v Sedlčanech 2:1 a pouze Český Brod ztratil body, když v Benátkách remízoval 2:2. Po 16. kole nám tedy v tabulce patří 4. místo, na kterém máme 30 bodů, stejně jako Libiš na 5., a před námi jsou na druhém místě Český Brod a na třetím Úvaly, oba shodně s 31 body.

V příštím kole vyrazíme do Nymburka (neděle 18.3. od 15 hodin) a za dva týdny přivítáme již na našem domácím trávníku Nové Strašecí.

-sch- -fh-

FK Dobrovice