Picava byla lepší a vedla, hosté ale v závěru otočili

13.05.2013 Kategorie: Tým A

Pět kol před koncem soutěže hostila desátá Dobrovice pátou Novou Paku. Hostům se na jaře daří a překvapivě hrají o čelo tabulky, domácí navnadili fanoušky nečekanou remízou na hřišti suverénních Jiren, přesto měli stále jen 5 bodů k dobru na záchranu.

Trenér Stanner zvolil dvě změny v základní sestavě – na kraji obrany vystřídal Jiránka Bým a místo v útoku si dobrým výkonem v Jirnech vysloužil Miškovský namísto Mrklase. Třetí změna byla nedobrovolná, Bartoš v bráně nahradil Kanavala, který přišel v průběhu jara právě z Nové Paky a nastoupit nemohl kvůli přestupové dohodě klubů.

Úvod utkání patřil jednoznačně domácím. Hosté nestíhali, a pokud už získali míč, nedokázali jej udržet. V 5. minutě našel Zbončákův centr Gábu, který bleskově přiklepl nabíhajícímu Cigánkovi a ten šel sám, trefil však gólmana Bindera. Tři minuty na to si hostující brankář poradil i s Ansumovou hlavičkou pod nohy po vysokém míči z kopačky Miškovského. V 10. minutě se Cigánek po spolupráci s Miškovským dostal zprava sám před Bindera a tentokrát jej prostřelil, míč však těsně minul levou tyč.

První šance hostí přišla až v 15. minutě, o to nebezpečnější však byla. Bartoš nezpracoval centr hned na poprvé a obránce mu zahrál malou domů, takže se pískal nepřímý volný kop 10 metrů před brankovou čarou. Hosté jej rozehráli vzad a z první přestřelili. Domácí kontrovali ve 22. minutě, kdy se znovu Cigánek po spolupráci s Miškovským objevil sám za obranou, opět však trefil pouze novopackého gólmana. Hra se postupně vyrovnala a šancí ubylo, poločas skončil bez branek.

Po změně stran bylo domácí mužstvo opět tím aktivnějším, s přibývajícími minutami se však utkání stále zřetelněji zdálo mířit v bezgólovou remízu. Až v 60. minutě Miškovský vpravo na hranici vápna pohybem těla oklamal protihráče, proti jeho tečovanému, do šibenice mířícímu míči ještě Binder dokázal zasáhnout, balon však vyrazil pouze pod nohy volného Zbončáka a ten bez problému otevřel skóre zápasu.

celá galerie k vidění na facebooku FK Dobrovice

Jenže inkasovaný gól vybičoval hráče Nové Paky k větší aktivitě. Domácí se dostali pod tlak. Několik standardních situací a závarů ještě ustáli, v 78. minutě se ale k přímému kopu 22 metrů přímo před bránou postavil Bažík a nechytatelně vymetl horní růžek Bartošovy brány.

Hra se ještě více otevřela a radost hostí nemusela mít dlouhého trvání. Respektive neměla mít, sudí by však museli uznat jasný gól domácích. V 80. minutě měla výhodu přímého kopu pro změnu Dobrovice, od levého kraje vápna jej zahrál Patočka, Vladyka míč hlavou přizvedl a ten zapadl pod břevno, půl metru za brankovou čarou se odrazil od sítě a spadl na nohu obránci, který jej odkopl do bezpečí. Minimálně pomezní rozhodčí měl gól vidět a měl mít odvahu jej potvrdit.

Místo toho se podruhé radovali hosté. Hostující útočník hlavou sklepl Jandovi, který měl při levém rohu vápna potřebnou chvilku času, aby si míč srovnal na střelu a přesně trefil druhou šibenici domácí brány. Dobrovičtí se již nezmohli na odpověď a po dvou výhrách a dvou remízách vyšli tentokrát bodově na prázdno. V tabulce klesli o příčku na 11. místo, stále si však drží 5 bodů náskok na pásmo sestupu. Příští utkání sehrají v neděli 19. května od 17 hodin na hřišti Pěnčína-Turnova.

Stanislav Chmela

FK Dobrovice 1:2 1. FK Nová Paka
Bartoš - Bým, Vladyka, Lukáš, Tuma - Cigánek, Gába, Patočka, Zbončák - Ansuma (83' Boško), Miškovský D. (65' Mrklas) Diváků:
240
Binder - Kordík, Ptáček, Faitl, Jísl - Povr, Vavrinec (46' Froněk), Rozsévač, Janda - Macháček (90' Semerák), Bažík (87' Borovička)
Branka: 59' Zbončák
Branky: 77' Bažík, 84' Janda