Divizní šlágr jara skončil dělbou bodů

31.03.2014 Kategorie: Tým A

Druhá Dobrovice hostila vedoucí Novou Paku, což spolu s krásným jarním počasím přilákalo velmi solidní návštěvu 400 diváků. Důležitost zápasu samozřejmě vnímali také hráči a trenéři, kteří vsadili na poměrně opatrnou taktiku. Dobrovický lodivod Hejno chtěl soupeře překvapit rozestavením: „Z počátku jsme hráli 4-2-3-1, s tím, že jsem měl v plánu přejít na dva útočníky, pokud bychom dlouho nevstřelili gól. Průběh zápasu nás ale nakonec donutil k ještě většímu riziku.“

Přitom v úvodu měli domácí hráči více ze hry, jejich snaha ale vycházela z pohledu gólových šancí naprázdno. Hosté podnikali přímočaré akce, zakončované střelami z větší vzdálenosti nebo, a to častěji, pády na trávník při každém vhodném osobním souboji. Nejnebezpečnější situací pro domácího gólmana Kanavala byl přímý kop Labíka v 19. minutě, hostující Bastin však nevybíravým útočným faulem ohrozil především brankářovo zdraví, takže docílená branka v žádném případě nemohla platit.

Jedna z mála chyb hostující obrany vedla ve 33. minutě k rychlé kombinační akci a střele Nováka, jež jen těsně minula šibenici Bartalského branky. Dvakrát prošel dobrovický hráč po pravé straně hřiště až do pokutového území, v prvém případě to byl Golovko, ve druhém Dudka, ale ani jedna z rychlých akcí neskončila přímým ohrožením čistého konta novopackého gólmana.

Změna stran prospěla více domácím a zejména povedená střela Novákova zaváněla gólem, nesměla by však být zneškodněna neméně vydařenou robinzonádou. Krátký dobrovický tlak uťala 49. minuta, kdy se po běžném souboji svalil Bastin a nařízený přímý kop z Jandovy kopačky zaplul s přispěním jemné teče Faitla až do sítě.

Dobrovičtí tak museli navýšit své útočné snahy. Trenér Hejno postupně stáhnul hru jen na 3 obránce a sestavu nadopoval útočníky, dlouho se však zdálo, že jejich úsilí nepřinese kýžený efekt. Nervozita v hledišti narůstala s každou nevyužitou příležitostí. Miškovského hlavičku po centru Béma odehrál gólman na roh, brejk stejného hráče zhatil včasným vyběhnutím, pěkná rychlá kombinace Nováka a Dudky skončila u Vajgla, který ani nevystřelil, Novákovu střelu protihráči ztečovali a dorážku Cigánka si opět pohlídal hostující gólman.

Hosté mohli své vedení pojistit po některém z dalších přímých kopů, zvláště s jedním měl Kanaval plné ruce práce. Jinak se však stále úpěnlivěji soustředili na bránění hubeného náskoku. V poslední minutě základní hrací doby se na hranici svého pokutového území dopouštějí faulu na Miškovského a sudí nařizuje přímý kop. Hostující gólman má přes shluk hráčů prakticky nulový výhled, takže projektil z kopačky Martina Vajgla zře až ve chvíli, kdy ten cinkne o tyč a zapadne do sítě.

„V prvé řadě si vážím toho, že hráči dokázali vyrovnat, protože soupeř prokázal, že má svou kvalitu, a že patří, dejme tomu, mezi několik nejlepších týmů soutěže.“ hodnotí výsledek s odstupem času dobrovický trenér Hejno. Nicméně ztráta jeho mužstva na první příčku zůstává 11 kol před koncem ve výši 6 bodů. Další zápas zavede Dobrovici do Dvora Králové, kde se hraje v neděli 6. dubna od 16:30.

Stanislav Chmela

FK Dobrovice 1:1 1. FK Nová Paka
Kanaval - Novák, Vladyka (76. Boško), Váňa, Bém - Golovko (65. Osvald), Patočka, Tuma (57. Cigánek), Dudka (84. Křelina), Vajgl - Miškovský Diváků:
400
Bartalský – Žalman, Faitl, Ptáček, Motyčka – Labík (73. Jisl), Věchet, Mokošín (57. Rozsévač), Janda – Bastin, Macháček
Branka: 89. Vajgl
Branka: 49. Faitl